Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKO BP otrzyma w kwietniu od BFG szacunki dot. wysokości składki na br.(aktual.)

1
Podziel się

W dzisiejszej depeszy napisaliśmy, że PKO BP poinformuje o szacunkach dot. indywidualnej składki na BFG w kwietniu - tymczasem w kwietniu bank ma otrzymać szczegóły dot. tych składek z BFG, a dopiero później przekaże informacje na ten temat na rynek.

PKO BP otrzyma w kwietniu od BFG szacunki dot. wysokości składki na br.(aktual.)
bEpLNLnV

Poniżej zaktualizowana wersja depeszy

Warszawa, 04.03.2019 (ISBnews) - PKO Bank Polski otrzyma w kwietniu od Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG) indywidualny wymiar składki w 2019 roku, o czym następnie poinformuje rynek, poinformował wiceprezes Rafał Kozłowski.

"Szacunki analityków mówią, że koszty BFG wzrosną o 20%. My do tych szacunków podchodzimy w dużą ostrożnością. Szczegóły poziomu składek od BFG będziemy znali w kwietniu i następnie się nimi z rynkiem podzielimy" - powiedział Kozłowski podczas konferencji prasowej.

bEpLNLnX

Koszty BFG, które bank poniósł w 2018 roku wyniosły 427 mln zł.

W lutym br. BFG podał, że Rada Funduszu określiła łączną kwotę składek na fundusz gwarancyjny banków na poziomie 791 mln zł, łączną kwotę składek na fundusz przymusowej restrukturyzacji banków na 2 mld zł w 2019 roku.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 324,25 mld zł na koniec 2018 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

bEpLNLoy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Idzie Hossa
2 lata temu
BIOTON !!!. Mocny dolar, oraz lepsze wyniki, i mocne wyprzedanie, to znaczy, że jesteśmy o krok od wielkiej Hossy.