Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Play ma wstępną umowę na zakup Virgin Mobile Polska za 60,7 mln zł

0
Podziel się

P4 - operator sieci Play i spółka zależna Play Communications - zawarł przedwstępną umowę sprzedaży i nabycia 100% udziałów w Virgin Mobile Polska (VMP) od jej wspólników i głównych inwestorów, w tym Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P. oraz Dirlango Trading & Investments Limited, podał Play.

Play ma wstępną umowę na zakup Virgin Mobile Polska za 60,7 mln zł
bEsakMPp

"Cena nabycia dotycząca 100% udziałów w VMP (na zasadzie debt-free i cash-free) została ustalona na 13,4 mln euro (60,7 mln zł). Nabycie zostanie sfinansowane ze środków własnych oraz w oparciu o dostępne Spółce finansowanie zewnętrzne i będzie podlegało określonym korektom związanym z procedurą tzw. closing accounts" - czytamy w komunikacie.

"Nabycie VMP wymaga zgody antymonopolowej prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Po spełnieniu wszystkich warunków zawieszających, spółka poinformuje rynek o zawarciu przyrzeczonej umowy sprzedaży i nabycia udziałów (promised share sale and purchase agreement)" - czytamy dalej.

Według spółki nabycie VMP, uwzględniając koszty integracji oraz przewidywane synergie, powinno mieć pozytywny wpływ na skorygowaną EBITDA oraz wolne przepływy pieniężne dla akcjonariuszy (FCFE) Grupy Play Communications w ciągu 24 miesięcy od daty nabycia.

bEsakMPr

Virgin Mobile Polska jest częścią międzynarodowej grupy inwestycyjnej Virgin.

Play Communications jest właścicielem 100% udziałów w P4 (Play), która jest operatorem telefonii komórkowej Play. Spółka zadebiutowała na GPW w lipcu 2017 r.

bEsakMPS
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)