Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Poczta Polska otrzymała 500 tys. zł wsparcia z unijnego programu 'Horyzont 2020'

6
Podziel się:

Poczta Polska otrzymała wsparcie 500 tys. zł z unijnego programu badań i innowacji "Horyzont 2020" na prace analityczne nad projektem usprawniającym transport przesyłek z Chin do Europy wzdłuż Nowego Jedwabnego Szlaku w kanale e-commerce, podała Poczta.

Poczta Polska otrzymała 500 tys. zł wsparcia z unijnego programu 'Horyzont 2020'
(Materiały prasowe)
bEsigFdx

"Logistyka międzynarodowa jest od dawna w obszarze strategicznych zainteresowań Poczty Polskiej. Wraz z rozwojem transgranicznego e-commerce współpracujemy z partnerami z Azji, aby sprawnie zorganizować transport i doręczanie przesyłek do Polski i Europy. Dla klientów niezwykle ważna jest możliwość śledzenia przesyłek, więc informatyczne aspekty przedsięwzięcia są w tym projekcie bardzo istotne" - powiedział wiceprezes zarządu Poczty Polskiej ds. logistyki Paweł Przychodzeń, cytowany w komunikacie.

Badaniem zostanie objęta możliwość wdrożenia technologii IoT (Internet Rzeczy) - sieci sensorycznej oraz zastosowanie standardu EPCIS - bazy wydarzeniowej, które ułatwiają transfer danych między partnerami publicznymi i prywatnymi zaangażowanymi w operacje logistyczne przesyłek w kanale e-commerce.

Projekt badawczy PLANET to 36-miesięczny międzynarodowy projekt badawczy obejmujący konsorcjum składające się z 33 partnerów z całego świata m.in. z Polski, Niemiec, Hiszpanii, Grecji, Holandii, podano także.

bEsigFdz

"W naszych pracach wykorzystamy system identyfikacji przesyłek w oparciu o międzynarodowe standardy GS1, istotne będzie również wdrożenie i analiza zastosowania tzw. Internetu Rzeczy w integracji systemowej wszystkich podmiotów w danym łańcuchu dostaw. Pomoże w tym wdrożenie technologii identyfikacyjnych opartych m.in. na systemach DASH7 i RFID oraz platformy EPICS" - powiedział dyrektor Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytutu Logistyki i Magazynowania Arkadiusz Kawa, cytowany w komunikacie.

Poczta Polska to największy polski pracodawca zatrudniający ponad 80 tys. pracowników w całym kraju. Posiada największą sieć dystrybucyjno-logistyczną w kraju, obejmującą ponad 7,6 tys. placówek.

bEsigFea
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(6)
Domi
rok temu
Pieniądze w błoto. Żenada
Robert
rok temu
0,5 miliona , a 70 milionów wyrzucone w błoto Co to jest 0,5 miliona ? Na waciki?
redo
rok temu
innowacje w poczcie? a co to znaczy? moze wirtalny znaczek?
bEsigFeb
Porąbalo ich
rok temu
Kpicie z nad czy co???? 5 mln na worki a tu 500 tys na projekt i sie chwala! Wstyd!!!!
Damian
rok temu
Pieniądze w błoto poczta to pisowskie dziadostwo. Masakra