Notowania

budownictwo
19.12.2019 13:38

Polnord osiągnął minimalny próg emisji akcji serii T

Inwestorzy wpłacili środki na pokrycie akcji serii T Polnordu w łącznej wysokości przekraczającej 75 mln zł, co oznacza, że wpływy brutto możliwe do pozyskania z emisji przekroczyły próg uprawniający zarząd do zaoferowania inwestorom akcji serii T, podał Polnord.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zarząd spółki będzie na bieżąco informował rynek w drodze raportów bieżących odnośnie dalszych postępów w realizacji działań mających na celu wykonanie uchwały emisyjnej" - czytamy w komunikacie.

W połowie grudnia cena emisyjna akcji serii T Polnordu została ustalona na 2,12 zł za sztukę.

23 października br. nadzwyczajne walne zgromadzenie Polnordu podjęło uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki o kwotę od 2 zł do 150 mln zł poprzez emisję nowych akcji zwykłych serii T oraz pozbawienia dotychczasowych akcjonariuszy w całości prawa poboru wszystkich akcji nowej emisji serii T.

Jak wskazywał Polnord w październiku, planowana emisja akcji serii T ma umożliwić spółce sprawne i możliwie najmniej kosztowne pozyskanie środków na bieżące potrzeby finansowe, w tym na spłatę części aktualnego zadłużenia.

Polnord działa na rynku budowlanym i deweloperskim w Polsce. Jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 1999 r. W 2018 r. sprzedał 836 lokali.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz