Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Polonus miał 4,75 mln pasażerów w 2019 r.

1
Podziel się

Przewoźnik autokarowy Polonus miał 4,75 mln pasażerów w 2019 r., podał przewoźnik.

Polonus miał 4,75 mln pasażerów w 2019 r.
(Materiały prasowe, Polonus)
bEhTUJhN

"W 2019 roku przewieźliśmy najwięcej pasażerów w historii naszej firmy. Zawdzięczamy to zaufaniu naszych klientów, którzy wiedzą, że decydując się na podróż z Polonusem otrzymują najwyższy poziom obsługi w atrakcyjnej cenie. Wspólnie z naszymi partnerami w ramach sieci Polonus Partner przejechaliśmy ponad 10,5 mln kilometrów. Ten rok pokazał, że razem możemy więcej" - powiedział prezes Maciej Acedański, cytowany w komunikacie.

We flocie przewoźnika obecnie znajduje się 160 autokarów - to wzrost o 6% w porównaniu do 2018 r. Polonus realizuje obecnie kursy z ponad 600 przystanków, podano także.

"W samej tylko komunikacji dalekobieżnej autokary Polonus przejechały ponad 6,5 mln km. To dystans wystarczający do tego by ponad 162 razy okrążyć Ziemię. Pomimo milionów kilometrów na koncie działalność firmy jest przyjazna dla środowiska. Pojazdy znajdujące się we flocie Polonus spełniają wszystkie normy emisji spalin. Autokar jest jednym z najczystszych środków komunikacji przyczyniającym się do ograniczenia śladu węglowego korzystających z niego osób" - czytamy dalej.

bEhTUJhP

"Czołowi polscy przewoźnicy zrzeszeni w programie Polonus Partner przejechali wspólnie ponad 10 500 kilometrów. Pasażerowie docenili współpracę, ponieważ sprzedaż biletów na stronie PolonusPartner.pl wzrosła w 2019 roku aż o 32%. Pięcioprocentowy wzrost odnotowano także na stronie pkspolonus.pl. Wzrost sprzedaży w kanałach internetowych to dający się zaobserwować stale rosnący trend" - dodano.

Przewoźnik wskazuje, że bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się możliwość zakupu biletu w aplikacjach mobilnych. Tutaj wzrost zainteresowania ofertą Polonusa przełożył na zwiększenie sprzedaży o 49% względem 2018 r.

Polonus jest spółką Skarbu Państwa, która obsługuje ok. 40 linii, łącząc główne ośrodki miejskie i turystyczne z Warszawą. Polonus jest też operatorem Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia.

bEhTUJiq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Wgw
rok temu
Jechalem tym Polonusem z Goldapi do Warszawy. Toaleta nieczynna przez cala droge. Nigdy wiecej.