Notowania

finanse
18.03.2019 18:09

Prezes GPW: Status Polski jako rynku rozwiniętego działa na inwestorów

"Pieczątka" rynku rozwiniętego dla warszawskiej giełdy od FTSE Russell "działa na inwestorów", ocenił prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) Marek Dietl. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Kiedy rozmawiamy z inwestorami zagranicznymi widzimy, że pieczątka rynku rozwiniętego od FTSE Russell działa" - powiedział Dietl podczas konferencji z okazji CEE Capital Markets Conference - Londyn 2019 organizowanego przez PKO BP.

Wskazał, że pytania zagranicznych inwestorów koncentrują wokół podstawowego biznesu i technologii.

"Są pytania o podstawowy biznes, czyli pogłębianie arkusza zleceń i tu pokazujemy platformę pożyczek papierów wartościowych. Pojawia się zainteresowanie naszymi planami rozwoju technologicznego. Mimo rozmiarów GPW, nie mamy technologii do sprzedaży, co jest ograniczeniem perspektyw wzrostu. Istotne jest dla mnie, aby badać możliwości rozwoju technologicznego i rozmowy z firmami technologicznymi, aby poprawiać oprzyrządowanie naszego parkietu" - dodał prezes GPW.

We wrześniu ub.r. agencja indeksowa FTSE Russell przekwalifikowała Polskę z "emerging markets" do "developed markets". Polska to pierwszy kraj od niemal dekady, który awansował do rynków rozwiniętych, to również pierwszy przypadek zakwalifikowania do tego grona kraju z Europy Środkowo-Wschodniej.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2019

dareczekJedno słowo spółka Krezus

18-03-2019

GetBackKolejne słowo: GetBack

18-03-2019

heheRozwinięty rynek w którym przewodniczący KNF sugeruje łapówkę...na giełdę wchodzi spółk,a debiut roku a kilka miesięcy później ogłasza niewypłacalność

Rozwiń komentarze (4)