Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezes GPW: Status Polski jako rynku rozwiniętego działa na inwestorów

4
Podziel się:

"Pieczątka" rynku rozwiniętego dla warszawskiej giełdy od FTSE Russell "działa na inwestorów", ocenił prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) Marek Dietl. 

Prezes GPW: Status Polski jako rynku rozwiniętego działa na inwestorów
bFfBFWZh

"Kiedy rozmawiamy z inwestorami zagranicznymi widzimy, że pieczątka rynku rozwiniętego od FTSE Russell działa" - powiedział Dietl podczas konferencji z okazji CEE Capital Markets Conference - Londyn 2019 organizowanego przez PKO BP.

Wskazał, że pytania zagranicznych inwestorów koncentrują wokół podstawowego biznesu i technologii.

"Są pytania o podstawowy biznes, czyli pogłębianie arkusza zleceń i tu pokazujemy platformę pożyczek papierów wartościowych. Pojawia się zainteresowanie naszymi planami rozwoju technologicznego. Mimo rozmiarów GPW, nie mamy technologii do sprzedaży, co jest ograniczeniem perspektyw wzrostu. Istotne jest dla mnie, aby badać możliwości rozwoju technologicznego i rozmowy z firmami technologicznymi, aby poprawiać oprzyrządowanie naszego parkietu" - dodał prezes GPW.

bFfBFWZj

We wrześniu ub.r. agencja indeksowa FTSE Russell przekwalifikowała Polskę z "emerging markets" do "developed markets". Polska to pierwszy kraj od niemal dekady, który awansował do rynków rozwiniętych, to również pierwszy przypadek zakwalifikowania do tego grona kraju z Europy Środkowo-Wschodniej.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

bFfBFWZK
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(4)
hehe
3 lata temu
Rozwinięty rynek w którym przewodniczący KNF sugeruje łapówkę...na giełdę wchodzi spółk,a debiut roku a kilka miesięcy później ogłasza niewypłacalność
Elektrim
3 lata temu
Elektrim
GetBack
3 lata temu
Kolejne słowo: GetBack
bFfBFWZL
dareczek
3 lata temu
Jedno słowo spółka Krezus