Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Prezydent i premier: Wielkie inwestycje, jak CPK, są niezbędne w czasie recesji

0
Podziel się:

Wielkie inwestycje - takie jak Centralny Port Komunikacyjny (CPK) czy budowa przekopu przez Mierzeję Wiślaną - będą kontynuowane w obecnej sytuacji gospodarczej, związanej z pandemią koronawirusa, ponieważ są niezbędne dla utrzymania miejsc pracy, zadeklarowali prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki.

Prezydent i premier: Wielkie inwestycje, jak CPK, są niezbędne w czasie recesji
bEstikTF

"Co [w sytuacji pandemii] z wielkimi planami? Jak kanał przez Mierzeję Wiślaną, jak Centralny Port Komunikacyjny? Powiedziałem mocno - te inwestycje muszą trwać, my je musimy realizować. Są wielkim kołem napędowym gospodarki" - powiedział Duda podczas konferencji "CPK. Od słów do czynów".

Przypomniał, że realizacja CPK ma stworzyć ok. 150 tys. miejsc pracy i przyczynić się do budowy ok. 1 800 km linii kolejowych oraz 400 km nowych dróg.

"CPK jest wielką szansą. Czy jesteśmy w stanie jej podołać? Nie mam wątpliwości" - podkreślił prezydent i dodał, że jest przekonany, iż także w sytuacji pandemii koronawirusa Polacy są w stanie wykorzystać tę szansę.

bEstikTH

"Rząd i prezydent mówią jednym głosem - wielkie inwestycje są potrzebne, by były miejsca pracy w przyszłości. CPK to nie tylko wielka szansa, to przede wszystkim program dla obywateli" - dodał premier.

Wejście w wielkie programy inwestycyjne pozwoli na obronę miejsc pracy, podkreślił Morawiecki.

bEstikUi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)