Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
20.10.2020 18:01

Przegląd informacji ze spółek

Oferta Budimeksu na budowę Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego (ZCK) dl Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego (LOF) - zadania 1,3 oraz 4 została oceniona najwyżej w przetargu przez Zarząd Dróg i Mostów (ZDM) w Lublinie, podała spółka. Wartość oferty wynosi 188 187 712 zł netto.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polski Bank Komórek Macierzystych (PBKM) pozyskał 7 134 próbek krwi pępowinowej lub tkanek w III kw. 2020 r. i było to na tym samym poziomie co w III kw. 2019 r., podała spółka.

Akcjonariusze Idea Banku zdecydowali na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu o emisji w trybie subskrypcji prywatnej między 12,5 mln a 50 mln akcji serii O bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy, podała spółka.

mBank zwiększył rezerwę na na ryzyko prawne związane z portfelem kredytów hipotecznych i mieszkaniowych w CHF do 185,8 mln zł w III kw. 2020 r., podał bank.

Warsaw Data Hub - nowoczesne data center Orange ma być gotowe do użytku jesienią 2021 roku, podała spółka. To efekt podpisanej w sierpniu tego roku umowy z generalnym wykonawcą - firmą Warbud.

Grupa Euvic po zakupie 50% akcji spółki Aden, specjalizującej się w integracji oraz systemach embedded, chce zrealizować kolejne akwizycje i nie wyklucza debiutu giełdowego w przyszłym roku, podała spółka. Firma ogłosiła także nową strategię biznesową - Integratora 2.0.

Bank Pekao zawarł z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK) umowę, na podstawie której będzie udzielał pożyczek płynnościowych dla firm z sektora MŚP z woj. zachodniopomorskiego, mających na celu ograniczanie negatywnych skutków spowodowanych epidemią COVID-19, podał Bank Pekao.

Merlin Commerce - spółka zależna Merlin Group - złożyło ofertę nabycia od firmy Magus składnika masy upadłości w postaci m. in. znaku towarowego i domeny "merlin.pl" na łączną kwotę 1,62 mln zł netto, podała spółka.

Semper Simul Foundation złożyła wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad spółką LPP, podał Urząd.

Systemy wsparcia gospodarki wodorowej - zarówno europejskie, jak i polskie - powinny obejmować nie tylko wodór wytwarzany przy wykorzystaniu źródeł odnawialnych, tzw. zielonych, uważa wiceprezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) Arkadiusz Sekściński.

Develia otrzymała pozwolenie na budowę kolejnych 700 mieszkań na osiedlu Ceglana Park w Katowicach, podał deweloper. Obecnie prowadzi przedsprzedaż II etapu inwestycji, w którym spółka zaoferowała ok. 180 mieszkań i sprzedała do tej pory 70. W ofercie I etapu, którego budowa zbliża się do końca, pozostały ostatnie wolne lokale.

InventionBio, spółka powiązana z Boruta-Zachem (w trakcie zmiany na Hub.Tech) planuje wejście na rynek główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w 2021 roku, podał Boruta-Zachem.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) zdecydował o wprowadzeniu do obrotu kontraktów terminowych na akcje spółki Allegro.eu, podała giełda.

MLP Group rozpoczęło budowę parku biznesowo-logistycznego MLP Business Park Berlin I o łącznej powierzchni najmu ok. 18 tys. m2, podała spółka. Zostanie oddany do użytku w II kwartale 2021 r.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży osiągnięte przez Grupę Wojas we wrześniu 2020 roku wyniosły 25,85 mln zł i były niższe o 27,4% w skali roku, podała spółka.

PlayWay zawarł umowę nabycia 25% udziałów w EpicVR za 50 000 zł, podała spółka.

Braster złożył do sądu propozycje układowe, które przewidują podział wierzycieli na sześć grup i konwersję wierzytelności czterech z nich na łącznie do 10 477 030 nowych akcji serii P po cenie emisyjnej 0,8 zł za akcję, podała spółka.

Gaming Factory wraz z innymi podmiotami (zespół deweloperski) zawiązał nową spółkę pod nazwą Vision Edge Entertainment (VEE), podała spółka. Zadaniem VEE będzie wyprodukowanie 2-3 tytułów w perspektywie 2-3 lat.

Szacowany wolumen sprzedaży gazu ziemnego grupy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) wyniósł 22,28 mld m3 w I-III kw. 2020 r. wobec 21,47 mld m3 zanotowanych rok wcześniej, podało PGNiG. W samym III kw. sprzedaż wyniosła szacunkowo 5,38 mld m3 wobec 5,52 mld m3 rok wcześniej.

Elektrociepłownia Stalowa Wola (ECSW) - spółka współzależna od Tauron Wytwarzanie - złożyła pozew do Sądu Arbitrażowego przy Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie przeciwko Abener Energia, podał Tauron. ECSW domaga się w pozwie zapłaty łącznie ponad 200 mln zł.

Zarząd NanoGroup podjął uchwałę w sprawie ustalenia wysokości maksymalnej ceny emisyjnej akcji zwykłych na okaziciela serii H na kwotę 4,07 zł za 1 akcję serii H, podała spółka.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz