Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
17.04.2020 12:44

R22 spodziewa się 1,2 mln zł oszczędności podatkowych dzięki IP Box

Grupa R22 otrzymała indywidualną interpretację związaną z zastosowaniem tzw. IP Box i będzie stosować preferencyjne opodatkowanie dla zysków generowanych dzięki platformom EmailLabs oraz Redlink, w tym Mobile Push, które odpowiadają za większość przychodów osiąganych w segmencie omnichannel, podała spółka. W odniesieniu do rozliczenia podatkowego za 2019 r. oznacza to niższe zobowiązanie CIT o 1,2 mln zł, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzięki IP Box (ulga umożliwiająca preferencyjne opodatkowanie dochodów wytwarzanych przez prawa własności intelektualnej) zyski osiągane dzięki autorskim platformom Redlink oraz EmailLabs będą opodatkowane stawka 5%, podano.

"Konsekwentnie rozwijamy własne rozwiązania i narzędzia, które umożliwiają cyfryzację i automatyzację procesów biznesowych, w szczególności komunikację, sprzedaż i marketing. Wypracowywanie własnych rozwiązań jest jednym z naszych wyróżników. Dzięki temu teraz będziemy mogli większość przychodów segmentu omnichannel communication rozliczyć według preferencyjnej stawki CIT. Co ważne to nie tylko jednorazowa oszczędność, a w kolejnych kwartałach należy spodziewać się dalszego efektu sosowania IP Box" - powiedział prezes Jakub Dwernicki, cytowany w komunikacie.

W ciągu 12 miesięcy 2019 r. Grupa R22 rozliczyła około 5,5 mln zł podatku dochodowego. Do tej pory preferencyjny podatek nie był stosowany przez Grupę, więc 1,2 mln zł oszczędności wynikających z tych rozliczeń zostanie ujętych w najbliższym sprawozdaniu finansowym. Preferencyjne rozliczenie będzie stosowane również w kolejnych okresach, wyjaśnia spółka.

"Segment omnichannel communication odpowiadał za ponad 47% przychodów Grypy R22 w I półroczu 2019/2020 r. obr. oraz za prawie 43% wypracowywanego przez Grupę wyniku EBITDA. W tym okresie przychody segmentu wzrosły o ponad 40% r/r, a wynik EBITDA wzrósł o ponad 100% r/r." - czytamy także.

Grupa R22 to holding spółek technologicznych. Grupa koncentruje się na skalowalnych usługach oferowanych w modelu abonamentowym oraz SaaS (ang. Software as a Service), prowadząc działalność w ramach całego łańcucha wartości - od tworzenia własnych rozwiązań, przez ich utrzymanie od strony technologicznej, po kompleksową sprzedaż i obsługę klienta. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2017 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz