Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Rockbridge przekształca fundusz 'Dywidendowy' w 'Gier i Innowacji'

2
Podziel się:

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Rockbridge wprowadziło do oferty Fundusz Gier i Innowacji, dedykowany przede wszystkim firmom technologicznym, podano w komunikacie. Zastąpi on dotychczasowy Fundusz Dywidendowy. Na jego czele stanął Paweł Sugalski.

Rockbridge przekształca fundusz 'Dywidendowy' w 'Gier i Innowacji'
(Getty Images)

"Wspólnie ze współzarządzającymi funduszem, podjęliśmy decyzję o zmianie sektorowej naszego portfela. Do tej pory opieraliśmy się na strategii inwestowania w spółki dywidendowe. Biorąc pod uwagę, że w czasie epidemii większość spółek zawiesza dywidendy, doszliśmy do wniosku, że postawimy na spółki odporne na obecne zawirowania gospodarcze. Tak powstał fundusz spółek innowacyjnych. Koncentrujemy się przede wszystkim na firmach gamingowych, ale także medycznych i tych związanych z działalnością online" - powiedział zarządzający Rockbridge Gier i Innowacji Paweł Sugalski, cytowany w komunikacie.

Jak podano, udana selekcja sprawiła, że już w kwietniu jednostka funduszu odrobiła straty z I kwartału br. W ostatnich tygodniach portfel Rockbridge zawierał około dziesięć pozycji z sektora deweloperów gier. Obecnie stanowią one około połowy portfela i są aktywnie zarządzane ze względu na bogaty kalendarz premier gier lokalnych producentów, podano także.

"Naszym zadaniem pozostaje ciągłe śledzenie sytuacji w sektorze oraz dobór najlepszych spółek, tak aby maksymalizować zwrot dla klientów funduszu. Spółki gamingowe są bardzo płynne - małe spółki z tego sektora bywają płynniejsze od niektórych spółek z indeksu mWIG40. Wciąż jednak pozostajemy otwarci na tymczasowe okazje rynkowe. Zakładamy wysoką rotację portfela i bardzo aktywne zarządzanie pozycjami. Dzięki ponad 5-letniemu doświadczeniu w pokrywaniu polskich i zagranicznych deweloperów gier, zapewniamy ekspercką selekcję spółek z branży growej" - dodał Sugalski.

Nowo powstały fundusz, tak jak dotychczas, będzie miał w portfelu 20-25 spółek, zapewniając odpowiednią koncentrację inwestycji. Opłata za zarządzanie wynosi 3% w skali roku, a pierwsza minimalna wpłata to 1 000 zł, podsumowano w informacji.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
amigo
3 lata temu
Po roku od mojego poprzedniego wpisu fundusz Rockbridge objął nową emisję akcji Platige Image! Brawo bo ta spółka ma olbrzymi potencjał.
AMIGO
4 lata temu
Do portfela zdecydowanie nadaje się spółka Platige Image z GPW.