Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ronson kupił w Warszawie działki za 13,5 mln zł netto pod zabudowę mieszkaniową

0
Podziel się:

Ronson Development poprzez spółkę celową zawarł przedwstępną umowę nabycia prawa własności działki położonej w Warszawie przy ul. Studziennej o łącznej powierzchni około 2,71 tys. m2, podał Ronson Development. Łączna cena nieruchomości została ustalona na kwotę 13,5 mln zł netto.

Ronson kupił w Warszawie działki za 13,5 mln zł netto pod zabudowę mieszkaniową

"Zarząd spółki Ronson Development SE informuje, że w dniu 18 grudnia 2020 roku, grupa emitenta zawarła, poprzez spółkę celową, niezwłocznie po jej nabyciu, umowę ostateczną oraz stała się poprzez nabycie udziałów w tej samej spółce celowej stroną umowy przedwstępnej, które to umowy łącznie dotyczą nabycia prawa własności nieruchomości gruntowej położonej przy ul. Studziennej w Warszawie o łącznej powierzchni 2 715 m2" - czytamy w komunikacie.

Łączna cena za nieruchomość wyniesie 13,5 mln zł netto, przy czym kwota 4 mln zł zostanie zapłacona przy podpisaniu umowy ostatecznej dotyczącej części nieruchomości o powierzchni 1 042 m2, która ma zostać podpisana do 9 sierpnia 2021 r., podano także.

"Zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy, której adresatem jest spółka celowa, o której mowa powyżej, na nieruchomości będzie możliwa budowa zespołu budynków mieszkalnych wielorodzinnych z parkingiem podziemnym i niezbędną infrastrukturą o łącznej powierzchni PUM + PUU ok. 4 800 m2. Pozostałe postanowienia umów, o których mowa powyżej nie odbiegają od standardów powszechnie stosownych dla tego typu umów" - czytamy także.

Spółka zastrzegła, że o zawarciu ostatecznej umowy nabycia części nieruchomości o powierzchni 1 042 m2, o której mowa powyżej, poinformuje odrębnym raportem bieżącym.

Ronson to spółka deweloperska notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. W 2019 r. sprzedała 761 lokali, a przekazała 658. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 232,62 mln zł w 2019 r.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)