Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

SCB: Średnia wartość kredytu samochodowego wzrosła do ponad 48 tys. zł

0
Podziel się:

Warszawa, 21.11.2019 (ISBnews) - Kwota, jaką klienci przeznaczają na zakup nowego pojazdu rośnie od kilku lat. Od 2014 do 2018 roku, średnia wartość kredytu samochodowego w banku, wzrosła o ponad 8 tys. zł i obecnie wynosi ponad 48 tys. zł, wynika z danych Santander Consumer Bank (SCB).

SCB: Średnia wartość kredytu samochodowego wzrosła do ponad 48 tys. zł
bEDUqAJN

Przełom roku to tradycyjnie czas wzmożonego zainteresowania klientów zakupem nowych samochodów. W tym roku kierowców dodatkowo motywuje zapowiadany przez producentów wzrost cen samochodów rocznika 2020, związany z nowymi normami emisji spalin, podał bank w komunikacie.

"Koniec 2019 roku będzie wyjątkowy, jeśli chodzi o sprzedaż nowych pojazdów. Spodziewamy się w tym czasie ponadprzeciętnego zainteresowania klientów egzemplarzami z bieżącego rocznika. Powodem jest zmiana norm emisji spalin. Od 1 stycznia 2020 r. samochody

sprzedawane na terenie Unii Europejskiej będą musiały spełniać limit średniej maksymalnej emisji na poziomie 95 g CO2/km. Przełoży się to na ceny samochodów Producenci szacują, że wzrost może wynieść nawet kilkadziesiąt procent" - powiedziała dyrektor ds. sprzedaży w kanałach zdalnych - pion kredytów samochodowych Santander Consumer Banku Monika Kasprzyk, cytowana w komunikacie.

bEDUqAJP

"Jak pokazują dane Santander Consumer Banku, który finansuje niemal 100 samochodów dziennie, kwota, jaką klienci przeznaczają na zakup nowego pojazdu rośnie od kilku lat. Od 2014 do 2018 roku, średnia wartość kredytu samochodowego w banku, wzrosła o ponad 8 tys. zł i obecnie wynosi ponad 48 tys. zł. Jednocześnie wzrasta również średnia długość okresu kredytowania" - czytamy dalej.

bEDUqAKq
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)