Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Senat przyjął nowelizację prawa telekomunikacyjnego

0
Podziel się:

Warszawa, 27.02.2019 (ISBnews) - Senat z czterema poprawkami przyjął ustawę o zmianie ustawy - Prawo telekomunikacyjne oraz niektórych innych ustaw (projekt rządowy).

Senat przyjął nowelizację prawa telekomunikacyjnego

"Jedna z nich [ poprawka] wydłuża z 3 do 4 lat termin na złożenie wniosku o rezerwację częstotliwości dla analogowych programów radiofonicznych. Kolejna doprecyzowuje, że prezes UKE nie będzie mógł na podstawie znowelizowanych przepisów prawa telekomunikacyjnego zmienić ani cofnąć rezerwacji częstotliwości w zakresie 694-790 MHz, w którym obecnie znajduje się naziemna telewizja cyfrowa" - czytamy na stronie internetowej Senatu.

Nowela wprowadza także nowe rozwiązania związane z gospodarowaniem częstotliwościami, urządzeniami radiowymi i opłatami za częstotliwości.

"Rozszerza ona katalog wypadków, w których zmiana decyzji w sprawie rezerwacji częstotliwości wymaga przeprowadzenia konsultacji z rynkiem telekomunikacyjnym, usprawnia postępowanie związane z rezerwacją częstotliwości, modyfikuje zasady przyznawania rezerwacji częstotliwości na kolejny okres, przyznaje też nowe kompetencje prezesowi Urzędu Komunikacji Elektronicznej" - czytamy dalej.

Ustawa dostosowuje prawo polskie do wymogów prawa Unii Europejskiej, podsumowano.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)