Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sunfish Partners zainwestował w twórcę protez bionicznych Aether Biomedical

0
Podziel się

Niemiecko-polski fundusz venture capital Sunfish Partners zainwestował w Aether Biomedical z Poznania, który konstruuje robotyczne urządzenia rehabilitacyjne na bazie Biosignal-Processing, podano w komunikacie. W transakcji udział wzięły także indyjski fundusz Chiratae Ventures i Joyance Partners z oddziałami w Kalifornii, Europie i Azji, a jej wartość wyniosła 750 tys. euro (ponad 3,3 mln zł).

Sunfish Partners zainwestował w twórcę protez bionicznych Aether Biomedical
bErbocRN

"Aether Biomedical założyli dr Faith Jiwakhan i Dhruv Agrawal. Obecnie startup wprowadza na rynek swój pierwszy produkt: wielofunkcyjną protezę bioniczną dłoni 'Zeus', przeznaczoną dla osób po amputacji kończyny górnej. Rehabilitacja oparta na danych może odmienić życie milionów osób. Na całym świecie ponad 10 mln ludzi potrzebuje protez kończyn górnych. Według szacunków spółki, ok. 80% z nich mieszka w krajach rozwijających się, gdzie dostępność urządzeń nie pokrywa nawet jednej dziesiątej zapotrzebowania na nie" - czytamy w komunikacie.

"Zeus" będzie jedną z protez o największej na rynku sile chwytu, bo aż 150 niutonów i jest o 30-50% tańszy od większości konkurentów. Niższą cenę umożliwia wykorzystanie najnowszych osiągnięć techniki w różnych dziedzinach, m.in. druku przestrzennego, przetwarzania biosygnałów i uczenia maszynowego. Najpierw proteza trafi na rynek w Polsce i Indiach. Spółka chce wprowadzić na rynek kolejne rozwiązania oparte na przetwarzaniu biosygnałów, które wspierać będą także rehabilitację pacjentów z urazami kończyn, podano także.

"Aether Biomedical to już nasza trzecia inwestycja w ciągu roku naszej obecności w Polsce. Aktywnie poszukujemy kolejnych projektów wykorzystujących najnowsze technologie z zakresu deep tech, które pozwalają fundamentalnie zmienić branże, w jakich będą wykorzystywane. Nie wstrzymaliśmy działań także w czasie pandemii. Aktualnie analizujemy potencjał trzech kolejnych podmiotów i niebawem ogłosimy kolejną inwestycję" - zapowiedział Artur Karczykowski, Senior Partner w funduszu Sunfish Partners, cytowany w komunikacie.

bErbocRP

To już trzecia, po PerfOps i Molecule.one, inwestycja funduszu VC z Berlina w polskie startupy z sektora deep tech.

Sunfish Partners to niemiecki fundusz venture capital założony przez Maxa Moldenhauera, Artura Karczykowskiego, dr. Marcusa Erkena i Christiana Weissa. Posiada biura w Warszawie i Berlinie. Jest jednym z największych funduszy inwestującym w firmy na etapie wczesnego rozwoju w Polsce. Kapitał funduszu wynosi obecnie ponad 71 mln zł, a środki pochodzą od kilkunastu inwestorów z Niemiec i Szwajcarii oraz Polskiego Funduszu Rozwoju.

bErbocSq
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)