Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Synerga.fund podpisała list intencyjny w sprawie połączenia z All In! Games

0
Podziel się:

Synerga.fund podpisała list intencyjny w sprawie połączenia ze spółką Alin Group będącą w trakcie zmiany nazwy na All In! Games, która prowadzi działalność wydawniczą na rynku gier komputerowych, podała Synerga.fund. Obie spółki rozpoczną proces due diligence i będą przygotowywały term sheet, którego podpisanie ma nastąpić do 29 marca 2019 r.

Synerga.fund podpisała list intencyjny w sprawie połączenia z All In! Games

"Synerga.fund S.A. oraz Alin Group Sp. z o.o. (dalej All In! Games Sp. z o.o.) podjęły decyzję o rozpoczęciu negocjacji w sprawie połączenia obu podmiotów i w związku z tym podpisały list intencyjny w tym zakresie. Planowane połączenie ma nastąpić poprzez przeniesienie całego majątku spółki All In! Games Sp. z o.o. (spółka przejmowana) na spółkę Synerga.fund S.A. (spółka przejmująca) w zamian za wydanie dotychczasowym udziałowcom spółki All In! Games Sp. z o.o. akcji Synerga.fund S.A. Aktualnie obie spółki będą prowadziły proces due diligence i przygotowywały term sheet, którego podpisanie ma nastąpić do dnia 29 marca 2019 r." - czytamy w komunikacie.

Połączenie spółek dojdzie do skutku po ustaleniu parytetu wymiany akcji i pod warunkiem wyrażenia zgody przez walne zgromadzenie akcjonariuszy Synerga.fund S.A. oraz zgromadzenie wspólników All In! Games Sp. z o.o. Zarządy obu spółek dostrzegają istotne korzyści wynikające z zacieśnienia współpracy pomiędzy nimi oraz wykorzystania efektów synergii, płynącej z doświadczenia i potencjału, podano także.

"Poprzez podpisanie listu intencyjnego w sprawie połączenia z All In! Games rozpoczynamy nowy rozdział w historii naszej spółki. Wejście w branżę gier komputerowych otworzy przed nami nowe możliwości i pozwoli efektywnie wykorzystać nasz status spółki publicznej do rozwoju bardzo mocnego podmiotu. Dostrzegamy wiele korzyści płynących z połączenia spółek, do których można zaliczyć m.in. efekty synergii oparte na uzupełniających się potencjałach spółek, zoptymalizowanie oraz zwiększenie skali działalności, a także redukcję kosztów funkcjonowania. Obecnie nasze działania będą skoncentrowane na przeprowadzeniu procesu due diligence oraz opracowaniu term sheetu określającego podstawowe warunki transakcji" - powiedział prezes Synerga.fund Tomasz Wykurz, cytowany w komunikacie.

All In! Games jest liczącym się podmiotem na rynku gier komputerowych, który prowadzi działalność wydawniczą. Wydawnictwo posiada obecnie w swoim portfolio wachlarz różnorodnych projektów przeznaczonych na konsole oraz komputery osobiste i cały czas pozyskuje kolejne tytuły. All In! Games pozyskała 16 tytułów tworzonych przez znanych polskich i zagranicznych deweloperów. W 2019 r. All In! Games planuje wydać co najmniej 6 gier, a w 2020 r. minimum 10 produkcji, wskazano także.

"Osiągnięcia wydawnictwa All In! Games są imponujące i świadczą o dużej skuteczności zespołu zarządzającego. Dzięki posiadanym kompetencjom i zasobom udało im się zbudować bardzo różnorodny i perspektywiczny portfel gier tworzonych przez studia polskie oraz zagraniczne. Potencjał tych produkcji jest bardzo wysoki, a pierwsze premiery będą miały miejsce już w drugim kwartale tego roku. Filozofia oraz model biznesowy All In! Games powinny pozwolić na osiągnięcie znaczącej pozycji rynkowej w branży gier komputerowych w Polsce" - podsumował Wykurz.

Synerga.fund jest notowana na rynku NewConnect od czerwca 2011 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)