Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Synerga.fund zamierza rozpocząć inwestycje w produkcję gier komputerowych

0
Podziel się:

Synerga.fund zamierza zmienić przedmiot działalności, rezygnując z segmentu technologii blockchain i rozpoczynając działalność inwestycyjną w obszarze produkcji gier komputerowych, wynika z opublikowanego przez spółkę zarysu przyjętych założeń do kierunków rozwoju.

Synerga.fund zamierza rozpocząć inwestycje w produkcję gier komputerowych

"W dniu 19.02.2019 r. zarząd Synerga.fund S.A. przyjął nowe kierunki rozwoju spółki i podjął decyzję o rezygnacji z dotychczasowego przedmiotu działalności w segmencie technologii blockchain i rozpoczęciu działalności w obszarze inwestowania w podmioty z branży gier komputerowych. Emitent dostrzega bardzo wysoki potencjał rozwoju tego sektora oraz będzie mógł wykorzystać kompetencje i know-how głównych akcjonariuszy, którzy posiadają duże doświadczenie w tej branży. Przeprowadzili oni z sukcesem połączenie notowanej na rynku akcji GPW NewConnect spółki Laser-Med S.A. (obecnie One More Level S.A.) ze spółką One More Level S.A., która zajmuje się produkcją gier komputerowych na PS4, Xbox One oraz na PC" - czytamy w komunikacie.

"Decyzja o zmianie przedmiotu działalności ma uzasadnienie biznesowe, finansowe oraz organizacyjne. Segment technologii blockchain nie spełnił pokładanych w nim nadziei i obecnie nie widzimy możliwości dalszego rozwoju tej działalności, ponieważ jest ona niezwykle kapitałochłonna. Chcemy rozwijać się w obszarze inwestycji w produkcję gier komputerowych, bowiem ten sektor notuje bardzo dynamiczny wzrost. Posiadamy niezbędne zasoby, które powinny pozwolić nam odnieść sukces w tej branży. Mamy nadzieję, że po wielu zmianach profilu działalności spółka obierze finalnie właściwy kierunek i będzie mogła budować wartość z korzyścią dla wszystkich akcjonariuszy, co stawiamy sobie za fundamentalny cel" - podkreśił prezes Tomasz Wykurz, cytowany w materiale.

Spółka planuje poszukiwać podmiotów działających w branży gier komputerowych i posiadających w swoim portfolio rozpoznawalne produkcje z dużym potencjałem sprzedażowym. Synerga.fund chce oferować swoim partnerom biznesowym kooperację w wielu obszarach działalności, przede wszystkim w zakresie wsparcia spółek w pozyskiwaniu przez nie środków finansowych na dalszy rozwój i realizowanie kolejnych produkcji. Spółka będzie też świadczyć usługi doradcze w obszarze budowania modelu biznesowego i finansowego oraz prowadzenia relacji inwestorskich, wskazano także.

Podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia Synerga.fund, które odbyło się w 12 lutego 2019 r., akcjonariusze spółki podjęli uchwałę o przeprowadzeniu scalenia akcji w stosunku 100:1, co ma przełożyć się na lepszą płynność obrotu akcjami. Aktualnie kapitał zakładowy spółki wynosi 27 310 000 zł i dzieli się na 273 100 000 akcji o wartości nominalnej 0,1 zł każda. Po resplicie wartość nominalna akcji wyniesie 10 zł każda, a ich łączna liczba będzie wynosiła 2 731 000, podano.

"Rozpoczęty proces restrukturyzacji spółki powinien przynieść oczekiwane rezultaty. W naszym akcjonariacie nastąpiły w ostatnim czasie istotne zmiany, co pozwoliło otworzyć nowy rozdział w historii Synerga.fund S.A. Ważny element restrukturyzacji stanowi scalenie akcji, gdyż chcemy zwiększyć w ten sposób płynność obrotu nimi. Dzięki nowemu przedmiotowi działalności, jakim jest inwestowanie w spółki zajmujące się produkcją gier komputerowych, będziemy w stanie efektywnie wykorzystać nasz potencja" - dodał Wykurz.

Jednym z głównych akcjonariuszy Synerga.fund S.A. jest notowana na rynku akcji GPW NewConnect JR Holding S.A., która wraz z Januarym Ciszewskim posiada łącznie akcje stanowiące ponad 16,94% udziału w kapitale zakładowym spółki oraz w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu. W styczniu 2019 r. w akcjonariacie spółki pojawiło się dwóch nowych inwestorów. Pierwszym z nich jest Tomasz Majewski posiadający akcje stanowiące 19,67% udziału w kapitale zakładowym oraz w ogólnej liczbie głosów na WZA. Drugim nowym inwestorem jest Artur Górski, który posiada akcje stanowiące 7,03% udziału w kapitale zakładowym Synerga.fund S.A. oraz w ogólnej liczbie głosów na WZA.

Synerga.fund jest notowana na rynku NewConnect od czerwca 2011 r.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)