Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Tchórzewski: Trwają uzgodnienia nowelizacji ustawy prądowej z KE

1
Podziel się

Projekt drugiej nowelizacji ustawy o cenach energii elektrycznej jest niemal gotowy, jednak trwają jeszcze uzgodnienia zapisów z Komisją Europejską, poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Tchórzewski: Trwają uzgodnienia nowelizacji ustawy prądowej z KE
bDzNaHkR

"Nowelizacja praktycznie prawie jest gotowa, mieliśmy składać ją teraz, w maju, ale jeszcze pojawiły się pewne wątpliwości ze strony Komisji Europejskiej. One są właściwie wyjaśnione, ale musimy uzgodnić zapisy. Myślę, że chwilę to potrwa. Natomiast nie wygląda to źle" - powiedział Tchórzewski dziennikarzom w kuluarach XI Europejskiego Kongresu Gospodarczego (EKG) w Katowicach. Agencja ISBnews jest głównym patronem medialnym EKG.

Minister nie potwierdził, czy projekt nowelizacji będzie gotowy jeszcze w maju, czy też opóźni się do czerwca.

"Prawie to mamy, ale jeszcze pewne rzeczy są dopracowywane. Jesteśmy w pełni otwarci w rozmowach z Komisją Europejską" - dodał.

bDzNaHkT

W połowie kwietnia Tchórzewski informował, że Ministerstwo Energii prowadzi rozmowy z Komisją Europejską na temat przepisów dotyczących utrzymania poziomu cen energii z 2018 r. i liczy na domknięcie ostatecznej wersji ustawy i rozporządzenia do końca maja. Ze względu na wyłączenie przedsiębiorstw energochłonnych konieczna będzie nowelizacja ustawy.

bDzNaHlu
energetyka
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(1)
maniek siedlc...
2 lata temu
ten durnowaty minister znowu plecie głupoty