Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Telewizja Polsat złożyła do UOKiK wniosek ws. przejącia Interii

0
Podziel się

Telewizja Polsat złożyła do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek ws. przejęcia kontroli nad spółkami Grupa Interia.pl oraz Grupa Interia.pl Media, podał Urząd.

Telewizja Polsat złożyła do UOKiK wniosek ws. przejącia Interii
bDZUjaAB

Wniosek wpłynął 8 maja, sprawa jest w toku.

"Zgłaszana koncentracja polega na przejęciu przez Telewizja Polsat [...] wyłącznej kontroli nad spółkami Grupa Interia.pl sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (GIGO) oraz Grupa Interia.pl Media spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. z siedzibą w Warszawie (GIKO)" - czytamy w komunikacie.

Telewizja Polsat prowadzi działalność w zakresie produkcji i nadawania kanałów telewizyjnych. Telewizja Polsat należy do grupy Cyfrowy Polsat, która świadczy kompleksowe zintegrowane usługi medialne i telekomunikacyjne. Grupa Cyfrowy Polsat jest ostatecznie kontrolowana przez Pana Zygmunta Solorza, kontrolującego również inne podmioty z takich sektorów jak sektor finansowy, energetyczny czy nieruchomościowy. Grupa Polsat prowadzi działalność głównie na terytorium Polski.

bDZUjaAD

GIGO i GIKO należą do grupy kapitałowej Interia. Grupa ta aktywna jest w branży media-tech i prowadzi portal internetowy "interia.pl", jak również wortale tematyczne. Grupa Interia prowadzi działalność w zakresie reklamy online na terytorium Polski. W wyniku zgłaszanej koncentracji Telewizja Polsat przejmie kontrolę nad całą Grupą Interia, podał Urząd.

14 maja Cyfrowy Polsat podał, że widzi duże możliwości synergii po przejęciu grupy Interia i planuje podwoić jej wynik EBITDA w okresie średnioterminowym.

4 maja Telewizja Polsat - spółka zależna Cyfrowego Polsatu - zawarła z Bauer Media Invest GmbH oraz Bauer Polen Invest GmbH przedwstępną umowę nabycia Grupy Interia.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Akcje Cyfrowego Polsatu są notowane na GPW od 2008 r.

bDZUjaBe
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)