Notowania

finanse
16.05.2019 16:07

TFI Allianz nie będzie pobierało opłaty za zarządzanie PPK w pierwszym roku

Warszawa, 16.05.2019 (ISBnews) - Grupa Allianz rozpoczyna oferowanie Pracowniczych Planów Kapitałowych - zarządzaniem i prowadzeniem PPK zajmie się Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz. W pierwszym roku trwania PPK opłaty za zarządzanie nie będą pobierane, podał Allianz. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zarządzane przez TFI Allianz Pracownicze Plany Kapitałowe opierają się na 8 subfunduszach, które wchodzą w skład Allianz Plan Emerytalny Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty. Polityki inwestycyjne subfunduszy będą dostosowywane do wieku uczestnika, tak aby zminimalizować ryzyko utraty środków w miarę zbliżania się do 60. roku życia. Subfundusze oferują atrakcyjne koszty zarządzania, a w pierwszym roku trwania PPK, opłaty nie będą pobierane. 

Grupa Allianz Polska, w skład której wchodzi TFI, zarządza obecnie ponad 80 Pracowniczymi Planami Emerytalnymi o wartości ponad 500 mln zł. Produkty emerytalne m.in. IKE i IKZE są od lat obecne w jej portfolio. Towarzystwo korzysta z globalnej ekspertyzy spółek z Grupy Allianz - PIMCO i Allianz Global Investors, których aktywa łącznie dają 5. pozycję wśród największych zarządzających aktywami na świecie (aktywa około 2 bln euro). Strategiczna współpraca z globalnymi spółkami inwestycyjnymi daje dostęp do globalnej ekspertyzy i umożliwia podejmowanie lepszych decyzji inwestycyjnych, podkreślono.

"Oczekujemy, że takie wyjątkowe zaplecze ma przełożenie na atrakcyjne wyniki inwestycyjne i stabilność aktywów klientów" - powiedział prezes TFI Allianz Robert Hoerberg, cytowany w komunikacie. 

Allianz podał, że mocno uprościł proces wdrażania i obsługi administracyjnej PPK wykorzystując do tego narzędzia on-line i nowe intuicyjne procedury. Efektem jest odciążenie pracodawcy na każdym z etapów, od zawarcia umowy do codziennej obsługi pracowników. Oferowana platforma do obsługi PPK pozwala na integrację z wiodącymi systemami kadrowo-płacowymi. 

"TFI zapewnia wsparcie merytoryczne i instrukcję wdrożeniową dla osób obsługujących PPK po stronie pracodawcy. Dotyczy to także komunikacji z pracownikami i korzystania z platform on-line. Pracownicy posiadający PPK będą mogli obsługiwać swoje konto poprzez platformę internetową, aplikację, a także w 50 placówkach Allianz w całej Polsce" - czytamy także. 

Allianz podał, że przygotowana platforma internetowa Allianz24 umożliwia bieżący dostęp do rachunku PPK oraz pozostałych produktów inwestycyjnych z oferty TFI Allianz. Za jej pośrednictwem można samodzielnie zarządzać zgromadzonymi środkami, modyfikować dane i uprawnienia i składać dyspozycje wypłaty środków. 

"Prostota w usługach finansowych jest obecnie jednym z ważniejszych czynników decydujących o sukcesie. Projektując rozwiązania dla naszych klientów szczegółowo badamy potrzeby użytkowników. Zdecydowaliśmy się na stworzenie systemy do obsługi PPK o pełnej funkcjonalności i jednoczesne zapewnienie obsługi w placówkach Allianz, tak aby każdy z naszych klientów mógł korzystać z produktów zgodnie ze swoimi upodobaniami" - powiedział dyrektor ds. planów emerytalnych Rafał Szwabo, cytowany w komunikacie.

Zachęcając do oszczędzania i inwestowania TFI Allianz oferuje uczestnikom PPK nabywanie indywidualnych produktów emerytalnych (IKE, IKZE) i jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych z obniżoną opłatą za zarządzanie. Uczestnicy PPK mogą też nabywać ubezpieczenie AC na preferencyjnych warunkach.  

(ISBnews) 

 

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz