Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Trans Polonia sprzeda spółkę zależną OTP na rzecz PKN Orlen za 89,2 mln zł

2
Podziel się

Trans Polonia i jej w 100% spółka zależna TP zawarły z PKN Orlen warunkową umowę zobowiązującą do sprzedaży 100% udziałów w OTP sp. z o.o. za 89,2 mln zł, podała Trans Polonia.

Trans Polonia sprzeda spółkę zależną OTP na rzecz PKN Orlen za 89,2 mln zł
bDSxNKwR

"Łączna cena zakupu udziałów wynosi 89 200 000 zł, z zastrzeżeniem możliwej korekty ceny sprzedaży udziałów o zweryfikowany dług netto oraz kapitał obrotowy obliczone zgodnie z zasadami określonymi w umowie zobowiązującej" - czytamy w komunikacie.

Warunkami zawieszającymi są:

1. wystąpienie sytuacji, w której nabycie udziałów przez PKN Orlen będzie dopuszczalne na gruncie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów (zgoda prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów);

bDSxNKwT

2. uzyskania przez TP zgody funduszu private equity działającego pod firmą Syntaxis II Luxembourg Capital S.a r.l. z siedzibą w Luksemburgu na zawarcie umowy rozporządzającej;

3. uzyskania przez TP zgody ING Bank Śląski na zawarcie umowy rozporządzającej oraz zwolnienie zabezpieczeń rzeczowych ustanowionych na udziałach lub majątku OTP;

4. rejestracji obniżenia kapitału zakładowego OTP, wymieniono.

OTP Sp. z o.o. (dawnej OTP S.A. a przedtem Orlen Transport S.A.) jest jedną z największych firm w Polsce specjalizujących się w transporcie materiałów niebezpiecznych - paliw, gazu płynnego (LPG) oraz chemii ciężkiej. Firma została utworzona 2 stycznia 2008 r. z sześciu przedsiębiorstw transportowych działających w strukturach korporacji, podano na stronie internetowej OTP.

bDSxNKwZ

Na początku 2016 r. PKN Orlen i spółka TP - podmiot zależny Trans Polonia - sfinalizowały transakcję sprzedaży spółki Orlen Transport za ostatecznie 84,5 mln zł.

Trans Polonia to operator transportowo-logistyczny, oferujący przewozy cysternowe paliw, płynnych surowców chemicznych i spożywczych oraz mas bitumicznych. Spółka jest obecna w kilkunastu krajach Europy, posiada swoje przedstawicielstwa we Francji, Holandii, Hiszpanii i Niemczech. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r. W 2019 r. miała 261,61 mln zł skonsolidowanych przychodów.

bDSxNKxu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Celebryta
5 miesięcy temu
Andrzejku dowiesz sie po fakcie dokonanym.;) Nie ma co plakac zawsze jest orlen ochrona xd
Andrzej z Otp
5 miesięcy temu
Kiedy ma dojść do tej transakcji ? Bo do emerytury mam nie daleko a nie wiem czego się spodziewać?