Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
22.01.2019 09:47

Uber będzie rozwijał w Krakowie swoje pierwsze poza USA centrum inżynieryjne

Warszawa, 22.01.2019 (ISBnews) - Uber będzie rozwijał w Krakowie swoje pierwsze poza Stanami Zjednoczonymi centrum inżynieryjne, poinformował dyrektor regionalny Uber Jamie Heywood.

Podziel się
Dodaj komentarz

,,Polska jest znana z postępowej myśli technicznej i wykwalifikowanej kadry. Od kilku lat współpracujemy w Krakowie i Warszawie. Ten najnowszy projekt realizowany z Polski będzie miał wpływ na usługi Uber na całym świecie, czyli rowery Jump. To kompleksowe maszyny połączone z aplikacją. Cieszymy się, że centrum inżynieryjne nowej mobilności Ubera będzie w Krakowie. Będzie opracowywać właśnie projekty rowerów, hulajnóg i rozwiązań software" - powiedział Heywood podczas briefingu w Ministerstwie Cyfryzacji.

Zapowiedział, że Uber chce wejść z kolejnymi projektami, które będą wykorzystywane na świecie.

,,Będziemy zwiększać inwestycje w nasze centrum usług biznesowych w Krakowie. W 2016 roku zainwestowaliśmy 40 mln zł i pracuje dla nas 300 osób. Szykujemy inwestycję na kolejne 26 mln w centrum w Krakowie i zatrudnienie kolejnych 200 osób, które będą zajmować się analizą danych, procesów bezpieczeństwa i procesów biznesowych. Ponadto Warszawa będzie naszym hubem operacji regionalnych i planujemy tu podwojenie liczby zatrudnionych" - dodał dyrektor Ubera.

,,Cieszymy się, że Uber będzie rozwijał swoje pierwsze poza USA centrum inżynieryjne w Krakowie. Będzie rozwijać tu najnowszy projekt rower Jump. Cała koncepcja będzie rozwiajana w Polsce przy wykorzystaniu polskiej myśli inżynierskiej" - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz