Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ursus miał 104,6 mln zł jednost. straty netto w 2018 r. wg szacunkowych danych

1
Podziel się

Warszawa, 19.04.2019 (ISBnews) - Ursus w restrukturyzacji odnotował 104,6 mln zł jednostkowej straty netto w 2018 r. według wstępnych danych wobec 100,2 mln zł straty w 2017 roku, podała spółka.

Ursus miał 104,6 mln zł jednost. straty netto w 2018 r. wg szacunkowych danych
bDYejPat

"Istotne pogorszenie się sytuacji płynnościowej spółki wynikające z braku możliwości zaciągania zewnętrznego finansowania w bankach i innych instytucjach oraz konieczność dokonywania zakupów po przedpłaceniu za towar obszarów wiejskich.

- niski wolumen sprzedaży w sposób istotny przełożył się na niższą rentowność produktów, które nie pokrywają obecnie kosztów stałych produkcji;

- spowolnienie realizacji kontraktu z tanzańskim kontrahentem National Development Corporation;

bDYejPav

- istotne pogorszenie się sytuacji płynnościowej spółki wynikające z braku możliwości zaciągania zewnętrznego finansowania w bankach i innych instytucjach oraz konieczność dokonywania zakupów po przedpłaceniu za towar" - czytamy w komunikacie.

Przychody netto ze sprzedaży spadły o ok. 66% r/r i wyniosły 86,7 mln zł w 2018 r.

Ursus dokonał również odpisów aktualizujących wartość zapasów na łączną kwotę 25,8 mln zł, w tym prototypów na 5,7 mln zł, odpisów aktualizujących wartość należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałych na łączną kwotę 4,3 mln zł, ujęcia rezerwy na zwrot uzyskanych dotacji w kwocie 4 mln zł, jęcia rezerwy restrukturyzacyjnej w kwocie 1,2 mln zł.

"Ponadto spółka, zgodnie ze wskazaniami biegłych, dokonała korekty błędu z lat ubiegłych dokonując odpisu należności od spółki Biosaf Temiz Kaynakli Yenilenebilir Enerji Limited Şirketi (Clean Energy & Renewable Sources LTD) z siedzibą w Stambule w Turcji za sprzedaż 100% akcji Bioenergia Invest S.A. dokonanej w dniu 29 grudnia 2016 roku na łączną kwotę 19 876 tys. zł która obciążyła wynik roku 2016 poprzez ujęcie bezpośrednio w kapitałach własnych" - czytamy dalej.

bDYejPaB

Społka podała, że badanie jednostkowego oraz skonsolidowanego sprawozdania finansowego na moment niniejszego raportu bieżącego nie zostało jeszcze zakończone. Ostateczne dane finansowe zostaną zawarte w jednostkowym i skonsolidowanym raporcie rocznym za 2018 rok, które zostaną opublikowane 25 kwietnia br.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.

bDYejPaW
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Midas
2 lata temu
Ursus to nastepny przyklad dobrej zmiany, krola Karakana. Karakan prawie jak krol Midas, czego sie nie dotknie zamienia w ...g. Ile trzeb z dotaktow doplacac to tej patologii panstwowej ? Przeciez te spolki skarbu panstwa to studia bez dna