Notowania

transport
19.04.2019 12:18

Ursus miał 104,6 mln zł jednost. straty netto w 2018r. wg szac. danych (aktual.)

W dzisiejszej depeszy podaliśmy omyłkowo, że strata netto Ursusa za 2017 r. wyniosła 100,2 mln zł, tymczasem o taką kwotę pogorszył się r/r wynik spółki za 2018 rok. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Poniżej zaktualizowana wersja depeszy.

Warszawa, 19.04.2019 (ISBnews) - Ursus w restrukturyzacji odnotował 104,6 mln zł jednostkowej straty netto w 2018 r. według wstępnych danych wobec 4,4 mln zł straty w 2017 roku, podała spółka.

"Istotne pogorszenie się sytuacji płynnościowej spółki wynikające z braku możliwości zaciągania zewnętrznego finansowania w bankach i innych instytucjach oraz konieczność dokonywania zakupów po przedpłaceniu za towar obszarów wiejskich.

- niski wolumen sprzedaży w sposób istotny przełożył się na niższą rentowność produktów, które nie pokrywają obecnie kosztów stałych produkcji;

- spowolnienie realizacji kontraktu z tanzańskim kontrahentem National Development Corporation;

- istotne pogorszenie się sytuacji płynnościowej spółki wynikające z braku możliwości zaciągania zewnętrznego finansowania w bankach i innych instytucjach oraz konieczność dokonywania zakupów po przedpłaceniu za towar" - czytamy w komunikacie.

Przychody netto ze sprzedaży spadły o ok. 66% r/r i wyniosły 86,7 mln zł w 2018 r.

Ursus dokonał również odpisów aktualizujących wartość zapasów na łączną kwotę 25,8 mln zł, w tym prototypów na 5,7 mln zł, odpisów aktualizujących wartość należności z tytułu dostaw i usług oraz pozostałych na łączną kwotę 4,3 mln zł, ujęcia rezerwy na zwrot uzyskanych dotacji w kwocie 4 mln zł, jęcia rezerwy restrukturyzacyjnej w kwocie 1,2 mln zł.

"Ponadto spółka, zgodnie ze wskazaniami biegłych, dokonała korekty błędu z lat ubiegłych dokonując odpisu należności od spółki Biosaf Temiz Kaynakli Yenilenebilir Enerji Limited Şirketi (Clean Energy & Renewable Sources LTD) z siedzibą w Stambule w Turcji za sprzedaż 100% akcji Bioenergia Invest S.A. dokonanej w dniu 29 grudnia 2016 roku na łączną kwotę 19 876 tys. zł która obciążyła wynik roku 2016 poprzez ujęcie bezpośrednio w kapitałach własnych" - czytamy dalej.

Spółka podała, że badanie jednostkowego oraz skonsolidowanego sprawozdania finansowego na moment niniejszego raportu bieżącego nie zostało jeszcze zakończone. Ostateczne dane finansowe zostaną zawarte w jednostkowym i skonsolidowanym raporcie rocznym za 2018 rok, które zostaną opublikowane 25 kwietnia br.

Ursus specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-04-2019

Duda+A te ciezarowki to ciagna plugi ? Czy co ? Nie wiedzialem ze ursus produkuje ciezarowki .

Rozwiń komentarze (1)