Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
16.03.2020 08:59

Ursus połączył się z Ursus Bus, będzie kontynuował działalność obu spółek

Sąd Rejonowy w Olsztynie, VIII Wydział Gospodarczy, zarejestrował połączenie spółek Ursus i Ursus Bus, podał Ursus.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Połączenie nastąpiło poprzez przeniesienie całego majątku Ursus Bus S.A. na emitenta, bez podwyższania kapitału zakładowego na podstawie uchwały nadzwyczajnego walnego zgromadzenia emitenta z dnia 11 lutego 2020r. oraz uchwały nadzwyczajnego walnego zgromadzenia Ursus Bus S.A. z dnia 11 lutego 2020 r." - czytamy w komunikacie.

Ursus po połączeniu będzie kontynuował działalność własną, a także będzie prowadził działalność w zakresie produkcji autobusów i trolejbusów, w oparciu o skonsolidowane po połączeniu zasoby, wiedzę i doświadczenie. Spółka dąży do jak najszybszego osiągnięcia synergii i dalszej restrukturyzacji grupy Ursus, a także realizacji jej założeń, które obejmują ochronę słusznych interesów wierzycieli oraz akcjonariuszy, a także samej spółki, podkreślono.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 214,63 mln zł w 2018 r.

Ursus Bus S.A. wchodzi w skład grupy kapitałowej POL-MOT Holding S.A. Firma ze 100%-owym polskim kapitałem, została utworzona w 2015 roku w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na nisko i zero-emisyjne środki transportu publicznego. Od początku swojej działalności Ursus Bus produkuje autobusy o napędzie elektrycznym, trolejbusy i niskoemisyjne autobusy z silnikami diesel Euro 6.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-05-2020

LepioszNie ci te pieniądze wyjdą bokiem Panie prezesie i całemu zarządowi . I dziwią się ludzie ze mordę obija jak nie płacą to za co żyć przynajmniej tyle … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)