Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Węgiel z Mozambiku. Minister komentuje

272
Podziel się:

Rząd chciał stawiać na rozwój polskiego surowca. Tymczasem przy okazji blokady aktywistów Greenpeace, okazało się że importujemy tony węgla z Mozambiku.

Import węgla kamiennego do Polski wzrósł do niespotykanego wcześniej poziomu i wyniósł 19,68 miliona ton.
Import węgla kamiennego do Polski wzrósł do niespotykanego wcześniej poziomu i wyniósł 19,68 miliona ton. (East News, Reporter)
bEUcAuXp

Import węgla kamiennego do Polski wzrósł do niespotykanego wcześniej poziomu i wyniósł 19,68 miliona ton. Z samej Rosji sprowadzono aż 13,47 miliona ton. Oprócz tego importujemy z USA, Australii, Kolumbii, Mozambiku, Kazachstanu i Czech.

Polskie kopalnie nie są w stanie wydobyć tyle węgla, żeby starczyło na krajowe potrzeby. – W związku z zamkniętymi kopalniami w ostatnich czasach tego węgla brakuje. Z roku na rok nie zejdziemy z potrzeb węglowych w energetyce czy ciepłownictwie, stąd jest potrzeba importu węgla – stwierdził Henryk Kowalczyk w rozmowie z reporterką Faktów TVN.

bEUcAuXr

Krytycy zauważają jeszcze, że wydobycie węgla w Polsce jest rekordowo drogie. Przy spadającym wydobyciu pensje w górnictwie rosną i wzrasta zatrudnienie. Bezrobocie na Śląsku jest najniższe w kraju - czytamy w analizie wysokienapiecie.pl.

Zobacz także: Obejrzyj: Foliówki w sklepach będą droższe. Polacy będą płacić więcej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEUcAuXS
surowce
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(272)
Siodło
2 lata temu
Zwalniać tych nierobów
Romek
2 lata temu
Uwielbiam komentarze, ze PIS to, PIS tamto, wszystko ich winna! Wszytkich tych zapraszamy do kopalni za stawke godzinowa jak w Rosji lub Mozambiku, a Polakow z kopalnii do pracy na swierzym powietrzu na budowie, w biurze itp itd za normalna stawke. Dla info: poki rozwoj nie zmusi nas do przejscia na paliwa gazowe itp bedzie okres gdzie wegiel bedzie potrzebny, szczegolnie ze Polacy ogrzewaja domy weglem i lubia tani wegiel!
kurtz
2 lata temu
To rząd PO-PSL zamykał kopalnie i teraz mamy tego skutki. Przy silnie rozwijającej się gospodarce zapotrzebowanie na węgiel też wzrosło. Więc w czym problem jątrzyciele z WP.
bEUcAuXT
Antek
2 lata temu
Brak słów na na to dziadostwo rządzących.
Piada
2 lata temu
Nie tylko węgiel , śmieci do nas płyną nawet z Nigerii
...
Następna strona