Notowania

surowce
13.09.2019 07:00

Węgiel z Mozambiku. Minister komentuje

Rząd chciał stawiać na rozwój polskiego surowca. Tymczasem przy okazji blokady aktywistów Greenpeace, okazało się że importujemy tony węgla z Mozambiku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Import węgla kamiennego do Polski wzrósł do niespotykanego wcześniej poziomu i wyniósł 19,68 miliona ton. (Fot: Reporter)

Import węgla kamiennego do Polski wzrósł do niespotykanego wcześniej poziomu i wyniósł 19,68 miliona ton. Z samej Rosji sprowadzono aż 13,47 miliona ton. Oprócz tego importujemy z USA, Australii, Kolumbii, Mozambiku, Kazachstanu i Czech.

Polskie kopalnie nie są w stanie wydobyć tyle węgla, żeby starczyło na krajowe potrzeby. – W związku z zamkniętymi kopalniami w ostatnich czasach tego węgla brakuje. Z roku na rok nie zejdziemy z potrzeb węglowych w energetyce czy ciepłownictwie, stąd jest potrzeba importu węgla – stwierdził Henryk Kowalczyk w rozmowie z reporterką Faktów TVN.

Krytycy zauważają jeszcze, że wydobycie węgla w Polsce jest rekordowo drogie. Przy spadającym wydobyciu pensje w górnictwie rosną i wzrasta zatrudnienie. Bezrobocie na Śląsku jest najniższe w kraju - czytamy w analizie wysokienapiecie.pl.

Obejrzyj: Foliówki w sklepach będą droższe. Polacy będą płacić więcej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: surowce, wiadomości, gospodarka, węgiel, henryk kowalczyk, minister środowiska, import węgla
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-09-2019

iraPiS ekonomicznie pogrzebie ten kraj

13-09-2019

piotr12345No to Panowie górnicy … śruby, opony , petardy i do Warszawy … Bądźcie konsekwentni w walce o swoje prawa .. ;-)

13-09-2019

RencistaOd ! walka że smogiem...! Kłamcy kłamcy!

Rozwiń komentarze (272)