Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Węgiel z Mozambiku. Minister komentuje

272
Podziel się

Rząd chciał stawiać na rozwój polskiego surowca. Tymczasem przy okazji blokady aktywistów Greenpeace, okazało się że importujemy tony węgla z Mozambiku.

Import węgla kamiennego do Polski wzrósł do niespotykanego wcześniej poziomu i wyniósł 19,68 miliona ton.
Import węgla kamiennego do Polski wzrósł do niespotykanego wcześniej poziomu i wyniósł 19,68 miliona ton. (East News, Reporter)
bDAlLkmZ

Import węgla kamiennego do Polski wzrósł do niespotykanego wcześniej poziomu i wyniósł 19,68 miliona ton. Z samej Rosji sprowadzono aż 13,47 miliona ton. Oprócz tego importujemy z USA, Australii, Kolumbii, Mozambiku, Kazachstanu i Czech.

Polskie kopalnie nie są w stanie wydobyć tyle węgla, żeby starczyło na krajowe potrzeby. – W związku z zamkniętymi kopalniami w ostatnich czasach tego węgla brakuje. Z roku na rok nie zejdziemy z potrzeb węglowych w energetyce czy ciepłownictwie, stąd jest potrzeba importu węgla – stwierdził Henryk Kowalczyk w rozmowie z reporterką Faktów TVN.

bDAlLknb

Krytycy zauważają jeszcze, że wydobycie węgla w Polsce jest rekordowo drogie. Przy spadającym wydobyciu pensje w górnictwie rosną i wzrasta zatrudnienie. Bezrobocie na Śląsku jest najniższe w kraju - czytamy w analizie wysokienapiecie.pl.

Zobacz także: Obejrzyj: Foliówki w sklepach będą droższe. Polacy będą płacić więcej

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAlLknh
bDAlLknC
surowce
wiadomości
gospodarka
KOMENTARZE
(272)
ira
rok temu
PiS ekonomicznie pogrzebie ten kraj
piotr12345
rok temu
No to Panowie górnicy … śruby, opony , petardy i do Warszawy … Bądźcie konsekwentni w walce o swoje prawa .. ;-)
Rencista
rok temu
Od ! walka że smogiem...! Kłamcy kłamcy!
bDAlLknD
Tu i teraz
rok temu
czemu sie dziwić ?...ci sami ludzie którzy sprowadzają miliony ton węgla do Polski i niszczą planetę pozwolili Szyszce wyciąć puszczę i miliony drzew w całym kraju...to ePISkopat
wiki
rok temu
Pisowcy wymyślili "cysterny hańby" z czasów PO-PSL, to jak nazwać wagony i statki z 20 mln ton węgla sprowadzanego po cichu do Polski?
...
Następna strona