Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
11.04.2017 12:15

AAA Auto chce sprzedać 7 tys. aut w Polsce i otworzyć 4 oddziały w tym roku

Podziel się
Dodaj komentarz

Grupa AAA Auto planuje sprzedaż na poziomie 77 tys. aut, w tym ponad 7 tys. w Polsce, poinformowała dyrektor generalna Karolína Topolová. Grupa planuje również w tym roku otworzenie 4 nowych oddziałów w Polsce - w Krakowie, Łodzi, Poznaniu oraz w północnej części Warszawy, podano także.

"Grupa AAA Auto sprzedała w ubiegłym roku 69 tys. samochodów używanych, aż o 6 tys. więcej niż w 2015 roku. W 2017 roku chcielibyśmy otworzyć kolejne oddziały w Polsce, w Krakowie, Łodzi, Poznaniu oraz w północnej części Warszawy. Nasza stopniowa ekspansja będzie uzależniona od bieżącej sytuacji na rynku, aby w dłuższej perspektywie osiągnąć tę samą gęstość oddziałów, jaką obecnie dysponujemy w Czechach i na Słowacji. W krajach tych mamy oddział w każdym regionie, w przybliżeniu dla każdego 0,5 mln mieszkańców. Taka strategia daje nam ogromną przestrzeń do ekspansji w Polsce" - powiedziała dyrektor generalna Karolína Topolová, podczas konferencji prasowej.

Grupa AAA Auto w tym roku planuje sprzedać 77 tys. samochodów, z czego w Polsce ponad 7 tys. aut. Grupa AAA Auto sprzedała w I kw. br. 17 715 aut, osiągając w marcu najlepszy miesięczny rezultat w ciągu ostatnich dziesięciu lat, tj. 6 947 sprzedanych aut, podano także.

"AAA Auto w czterech oddziałach w Polsce sprzedała od 2015 roku 6 778 samochodów. W samym pierwszym kwartale 2017 roku sprzedano 1 383 samochody, co oznacza wzrost sprzedaży o 108% wobec tego samego okresu w 2016 roku. W marcu br. firma uzyskała najlepszy wynik od początku obecności na polskim rynku, sprzedając 571 aut" - podano w materiałach informacyjnych.

Oprócz rozwoju na terenie Polski, grupa planuje również otworzenie nowego oddziału w Czechach, zaś na koniec roku liczba oddziałów ma sięgnąć 45 na wszystkich rynkach, podano także.

Grupa AAA Auto istnieje na rynku od 25 lat i prowadzi sieć ponad 40 salonów samochodowych w Czechach, Polsce, na Słowacji i Węgrzech. Specjalizuje się w samochodach po pierwszym lub drugim właścicielu, z udokumentowaną historią serwisową. Obroty firmy przekraczają 435 mln euro.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-04-2017

RigorAmbitne plany. Czytając opinie o nich w internecie spodziewał bym się że raczej powinni się zawijać

Rozwiń komentarze (1)