Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
transport
29.06.2018 16:36

Akcjonariusze PCM zdecydowali o wypłacie warunkowej dywidendy 1 zł na akcję

Warszawa, 29.06.2018 (ISBnews) - Akcjonariusze Prime Car Management (PCM) zdecydowali o przeznaczeniu 11,91 mln zł na wypłatę dywidendy warunkowej w wysokości 1 zł na akcję oraz o przeznaczeniu pozostałej części zysku w kwocie 25,42 mln zł na kapitał zapasowy, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zwyczajne walne zgromadzenie ustaliło dzień dywidendy na 29 września 2018 r., a termin jej wypłaty - na 20 grudnia 2018 roku. Liczba akcji objętych dywidendą wynosi 11 908 840 sztuk.

"Zwyczajne walne zgromadzenie spółki ustaliło, że wypłata dywidendy na warunkach opisanych powyżej nastąpi pod warunkiem, że wartość wskaźnika zadłużenia grupy kapitałowej (kapitały własne), zdefiniowanego jako zadłużenie grupy kapitałowej przez kapitały własne grupy, wyliczonego przez spółkę w oparciu o kwartalny raport finansowy 'Prime Car Management' S.A. za trzeci kwartał 2018 r., będzie niższa o co najmniej 0,2 od najniższej wartości analogicznego wskaźnika zadłużenia grupy kapitałowej (kapitały własne) przewidzianego w jakiejkolwiek funkcjonującej umowie o finansowanie zawartej przez spółkę, a wyliczenie wskaźnika nastąpi w terminie do dnia 8 listopada 2018 roku (włącznie)" - czytamy w komunikacie.

W przypadku braku spełnienia warunku dywidendy, zysk netto osiągnięty w roku obrotowym 2017 w wysokości 37,33 mln zł zostanie przekazany na kapitał zapasowy, podano także.

Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management. Jednostką dominująca grupy jest notowana na GPW od 2014 r. Prime Car Management (PCM).

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz