Notowania

Przejdź na
technologie
08.05.2017 15:55

Akcjonariusze Zortraksu podjęli decyzję o emisji akcji i debiucie na GPW

Podziel się
Dodaj komentarz

Akcjonariusze Zortraksu zadecydowali m.in. o ubieganiu się o dopuszczenie i wprowadzenie akcji spółki do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oraz dematerializację akcji spółki, podała spółka.

Akcjonariusze podjęli także uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału zakładowego spółki poprzez emisję w trybie oferty publicznej nowych akcji zwykłych na okaziciela serii F, z wyłączeniem w całości prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy i zmiany statutu spółki w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego, dematerializacji akcji serii F i praw do akcji serii F oraz ubiegania się o dopuszczenie tych akcji i praw do obrotu na rynku regulowanym i ich dematerializacji, podano w komunikacie.

"Nasza spółka nauczyła się już efektywnie funkcjonować w obrębie rynku kapitałowego. Wejście na GPW to dla nas naturalny, kolejny etap, który da nam zastrzyk do dalszego rozwoju. Historycznie, środki pozyskiwane od inwestorów przeznaczaliśmy zarówno na rozwój produktów, rozbudowę globalnej sieci dystrybucyjnej, marketing jak i produkcję pod konkretne zamówienia płynące z globalnych rynków. Dzięki takiej alokacji pozyskanych środków, w zaledwie 3 lata udało nam się osiągnąć zakładane cele strategiczne. Jako spółka notowana na GPW będziemy kontynuowali nasz rozwój i staniemy się jeszcze bardziej wiarygodni i transparentni zarówno dla naszych inwestorów jak i partnerów biznesowych" - powiedział prezes Rafał Tomasiak, cytowany w komunikacie.

Akcjonariusze zadecydowali także o przyjęciu programu motywacyjnego dla członków zarządu spółki, kluczowej kadry menadżerskiej oraz współpracowników spółki na lata 2017-2018, co ma pomóc w realizacji jej celów biznesowych.

Zortrax jest polskim liderem w dziedzinie druku 3D. Firma założona w Olsztynie stworzyła zintegrowane środowisko druku 3D obejmujące autorską drukarkę, oprogramowanie oraz filamenty (tworzywa wykorzystywane w procesie druku).

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz