Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
11.04.2017 17:49

Asseco BS wzywa do sprzedaży 100% Macrologic po 59 zł za akcję 

Podziel się
Dodaj komentarz

Asseco Business Solutions (Asseco BS) ogłasza wezwanie do sprzedaży 1 888 719 akcji Macrologic po cenie wysokości 59 zł za sztukę, podał pośredniczący w wezwaniu Dom Maklerski PKO BP. Celem wezwania jest przejęcie 100% udziałów i głosów w Macrologic oraz stworzenie grupy kapitałowej Asseco BS.

"Wzywający, jako podmiot nabywający akcje, w wyniku niniejszego wezwania zamierza nabyć 1 888 719 akcji uprawniających do wykonywania 1 888 719 głosów na walnym zgromadzeniu, co odpowiada 100 % ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu i 100 % ogólnej liczby akcji spółki" - czytamy dalej.

Akcje objęte wezwaniem będą nabywane po cenie 59 zł za jedną akcję, podano także.

Wartość nominalna 1 akcji wynosi 1 zł i upoważnia do 1 głosu na walnym zgromadzeniu spółki. Wszystkie akcje są zdematerializowane.

Asseco BS zamierza nabyć akcje pod warunkiem, że co najmniej 1 416 540 akcji, tj. co najmniej 75% ogólnej liczby i głosów na WZA zostanie objętych zapisami w ramach wezwania.

Data rozpoczęcia przyjmowania zapisów na akcje została ustalona na 8 maja, a data zakończenia przyjmowania zapisów na 6 czerwca br. Przewidywany dzień transakcji na GPW to 9 czerwca, zaś przewidywany dzień rozliczenia transakcji przez KDPW to 14 czerwca br.

"Okres przyjmowania zapisów na sprzedaż akcji w wezwaniu może ulec (jednorazowo lub wielokrotnie) przedłużeniu, w szczególności na podstawie § 7 ust. 3 pkt 1 lit. b Rozporządzenia o czas niezbędny do ziszczenia się warunku prawnego nabycia akcji w wezwaniu" - czytamy dalej.

Asseco BS postrzega nabycie akcji Macrologic jako inwestycję strategiczną. Celem spółki jest stworzenie grupy kapitałowej Asseco Business Solutions.

"Nabycie akcji spółki przez wzywającego spowoduje powstanie grupy kapitałowej Asseco Business Solutions, specjalizującej się w produkcji i wdrażaniu własnego oprogramowania klasy ERP. Integracja wzywającego i spółki pozwoli na znaczący rozwój kompetencji eksperckich oraz technologicznych grupy kapitałowej Asseco Business Solutions w obszarze systemów ERP, między innymi poprzez zgrupowanie aktywów osobowych w jednym centrum kompetencyjnym. W konsekwencji przełoży się to na zwiększenie poziomu konkurencyjności grupy kapitałowej Asseco Business Solutions wobec największych firm informatycznych, działających na polskim rynku" - czytamy także w treści wezwania.

Grupa Asseco BS będzie zatrudniała blisko 1000 specjalistów z obszaru ERP, co ulokuje ją w czołówce największych, polskich firm specjalizujących się w tej klasie systemów IT, podano także.

W ocenie wzywającego, proces wzajemnej wymiany wiedzy (najlepszych praktyk, metod produkcji, itp.), jak również wykorzystanie efektu synergii pozwoli na wzbogacenie oferty produktowej obu podmiotów, podniesienie jakości oferowanych produktów i świadczonych usług.

Macrologic jest dostawcą systemów ERP dla małych i średnich firm. Spółka jest notowana na GPW od 1997 roku.

W ramach grupy kapitałowej Asseco, Asseco Business Solutions stanowi centrum kompetencyjne odpowiedzialne za systemy ERP, oprogramowanie dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz mobilne systemy wspomagające zarządzanie.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz