Notowania

technologie
07.12.2017 11:51

Bridge to MassChallenge Warsaw wybrał do akceleratora 25 startupów z regionu CEE

Bridge to MassChallenge Warsaw ogłosił listę 25 startupów z regionu CEE, które zakwalifikowały się do pilotażowej edycji programu, podano w komunikacie. Program jest dedykowaną krajom Europy Środkowo-Wschodniej odsłoną jednego z największych na świecie akceleratorów dla startupów - MassChallenge.

Podziel się
Dodaj komentarz

Najbardziej obiecujące 25 startupów, których aplikacje zostały rozpatrzone pozytywnie i które otrzymały zaproszenie do udziału w programie Bridge to MassChallenge Warsaw, pochodzą finalnie z 12 krajów, w tym z Polski, Izraela, Estonii, Rumunii, Węgier, Łotwy, Słowacji, Rosji, Ukrainy, Bułgarii, Czech i Białorusi.

"Celem programu jest przyciągnięcie do Polski najlepszych startupów technologicznych z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, pomoc w rozwoju ich biznesu, a także wsparcie w wyskalowaniu na rynki zagraniczne. Bridge to MassChallenge Warsaw rozpoczął swoją działalność w Warszawie z inicjatywy Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej oraz PKO Banku Polskiego - największego banku w regionie CEE. Partnerami programu są także: Visa - światowy lider płatności cyfrowych oraz PGE - lider rynku energetycznego w Polsce" - czytamy w komunikacie.

Dwumiesięczny nabór do akceleratora Bridge to MassChallenge Warsaw zakończył się 6 listopada. Do projektu zgłosiło się w sumie prawie 300 startupów z 26 krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Bliskiego Wschodu.

Przesłane zgłoszenia były oceniane przez zespół międzynarodowych mentorów i ekspertów akceleracji oraz przedstawicieli partnerów programu.

"To, co najbardziej zaimponowało nam w startupach z regionu CEE, to ich globalne ambicje. [...] Czują potrzebę ciągłego rozwoju i ekspansji na nowe rynki od samego początku swojego istnienia. Właśnie ta ambicja sprawia, że idealnie wpisują się w wymagania, które stawiamy uczestnikom akceleratora MassChallenge" - powiedziała Senior Director of Global Partnership w MassChallenge Kara Shurmantine, cytowana w komunikacie.

Wybrane startupy, w ramach dwóch 4-dniowych warsztatów w Warszawie i Bostonie, będzie mogło skorzystać z doradztwa lokalnych i globalnych ekspertów i mentorów, a także uzyskać dostęp do szerokiej sieci przedsiębiorców i inwestorów współpracujących z MassChallenge - czołowego akceleratora startupów na świecie. Na startupy, których rozwiązania zainteresują partnerów programu, czeka realna perspektywa zdobycia nowych klientów oraz szybkiej i bezpiecznej inwestycji, podano też w materiale.

"PKO Bank Polski zainicjował program Bridge to MassChallenge Warsaw, aby zapewnić dojrzałym startupom wsparcie w osiąganiu skalowalności ich biznesów. Liczymy że program wzmocni pozycję Polski w regionalnym ekosystemie startupowym, co ułatwi nam korzystanie z potencjału tkwiącego w innowacjach" powiedział dyrektor Biura Innowacji i Doświadczeń Klienta w PKO BP Grzegorz Pawlicki, także cytowany w komunikacie.

Zakwalifikowano następujące startupy: ShelfWise, Klear Lending, DOV-E, Edurio, FunSave, bNesis, CertChain, Funtronic, Smart Technology Group, Wowworks, TakeTask, Spaceflow, Talk-A-Bot, IC Solutions, Snaps, IntelFlows, DrOmnibus, Docsify, Younify, Skriware, SafeKiddo, Apzumi Spatial, UnitDoseOne, StructView, Feedbeo.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz