Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
24.05.2018 10:17

CD Projekt rozpoczął buy-back

CD Projekt rozpoczął skup do 21,1 tys. akcji własnych, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Celem nabycia akcji będzie ich przeniesienie na spółkę Strange New Things spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp. k., w celu rozliczenia części ceny transakcji nabycia przedsiębiorstwa wrocławskiej spółki" - czytamy w komunikacie.

Na początku maja akcjonariusze CD Projekt zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy i skupie do 21,1 tys. akcji własnych w celu rozliczenia transakcji nabycia przedsiębiorstwa spółki Strange New Things. Łączna liczba nabytych akcji własnych nie przekroczy 21 105 akcji, co odpowiada nie więcej niż 0,022% kapitału i głosów. Minimalna wysokość zapłaty za jedną akcję własną w ramach upoważnienia wynosić będzie 70 zł, a maksymalna 170 zł. Łączna maksymalna wysokość zapłaty za nabywane akcje własne, powiększona o koszty ich nabycia, nie będzie większa niż 3,6 mln zł. Upoważnienie zarządu do nabywania akcji własnych zostaje udzielone na okres do dnia 30 czerwca 2018 r., wymieniono w uchwale.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin", obecnie trwają prace nad "Cyberpunk 2077".

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz