Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
07.05.2018 09:33

Cherrypick Games rozpoczął prace nad nową grą 'Crime Stories'

Cherrypick Games - rok wcześniej, niż pierwotnie planował - rozpoczął prace nad nową grą dla kobiet o roboczym tytule "Crime Stories", dzięki udanej komercjalizacji gry "My Hospital", podała spółka. 

Podziel się
Dodaj komentarz

"Crime Stories" to gra z gatunku "visual novel", które zyskują coraz większą popularność wśród użytkowniczek urządzeń mobilnych. W nowej produkcji gracze zaangażują się w mroczne śledztwa, które przepełnione będą zwrotami akcji, a także barwną i zagadkową historią. Gracz będzie miał realny wpływ na losy rozgrywki i do samego końca nie będzie mieć pewności, jak skończy się śledztwo, którym kieruje, podano.

"W odróżnieniu od filmów czy seriali w grach visual novel użytkownik nie pozostaje pasywnym odbiorcą, lecz współtworzy scenariusz. Spoczywają na nim wybory, od których zależne będą losy historii. Nawet najmniejszy element układanki może okazać się kluczowy dla rozgrywki. Visual novel to gatunek angażujący i przywiązujący gracza na długi czas. Tego typu rozrywka zyskuje coraz większą popularność, w tym w szczególności w naszej grupie docelowej" - powiedział game director Cherrypick Games Michał Sroczyński, cytowany w komunikacie.

Wcześniejsze rozpoczęcie produkcji gry o roboczym tytule "Crime Stories" jest możliwe m.in. dzięki komercjalizacji największej dotychczasowej produkcji Cherrypick - "My Hospital" poprzez sprzedaż wszystkich praw do gry. Zgodnie z umową, warszawskie studio otrzyma od Kuu Hubb Oy 2,6 mln euro, a nabywca przejmie koszty utrzymania, marketingu i rozwoju gry. Jednocześnie spółka zachowała prawo do potencjalnego udziału w przyszłych dochodach gry, przypomniano.

"Tworzymy gry Free2Play, które odpowiadają na zapotrzebowanie użytkowników. Dzięki dokładnej obserwacji trendów rynkowych i analizie big data, wiemy, że kobiety w wieku 20-40 lat interesują się najczęściej tematami z kategorii beauty, fashion i crime, dlatego tworzymy gry dopasowane do ich potrzeb. Jeszcze w tym roku do graczy trafi nasza najbardziej wyczekiwana gra 'My Beauty Spa: Stars & Stories'. Względem tego tytułu mamy duże oczekiwania i wierzymy, że będzie to jeszcze większy sukces niż 'My Hospital'. Jednak już teraz myślimy o kolejnej produkcji, tym razem w tematyce detektywistycznej. Analiza trendów pokazuje, że kategoria ta może szybko rosnąć w kolejnych latach" - dodał prezes Marcin Kwaśnica, cytowany w komnunikacie.

Cherrypick Games pracuje obecnie nad czterema grami. 12 marca rozpoczął się tzw. softlaunch gry "MatchUp Friends". Gra została wydana na kilku wybranych rynkach, w celu zbadania reakcji i zachowań graczy. Już dziś wiadomo, że produkcja wyróżnia się ponadprzeciętną retencją graczy. Równocześnie Cherrypick Games tworzy kolejny projekt dedykowany kobietom - "Hollywood Inc.". Najważniejszym projektem, który zostanie wydany jeszcze w tym roku, jest dla spółki "My Beauty Spa: Stars & Stories", podsumowano.

Cherrypick Games to producent gier mobilnych oraz na platformy PC i konsole. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od listopada 2017 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz