Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
30.10.2018 10:20

Citi Handlowy: PSD2 to szansa na nowe rozwiązania i wartość dodaną dla klientów

Warszawa, 30.10.2018 (ISBnews) - CitiHandlowy ocenia dyrektywę PSD2 jako szansę na stworzenie nowych rozwiązań i wartości dodanej dla klientów, poinformował wiceprezes Citi Handlowy David Mouillé. Wskazał, że polska instytucja jest jedyną w globalnym Citi z ekspozycją na unijną "otwartą bankowość", więc jest laboratorium grupy w obliczu ewentualnego wprowadzania openAPI w innych regionach w przyszłości.

Podziel się
Dodaj komentarz

"PSD2 jako otwarcie bankowych platform na rozwiązania zewnętrznych dostawców to rewolucja nie tylko w płatnościach, ale też całej bankowości. Nie uważamy tej dyrektywy za zagrożenie, ale okazję do stworzenia i pozyskania nowych rozwiązań dla klientów. Szukamy prawdziwych innowacji dodającym wartości lewarujących API dla klientów" - powiedział Mouillé podczas Citi PSD2 Challenge.

Zaznaczył, że w Citi Handlowy digital i klienci są w centrum tego, co instytucja robi.

"Mamy długą tradycję innowacji i jako pierwsi w Polsce otwieramy API dla zewnętrzne projekty. Jesteśmy jedynymi w grupie Citi z ekspozycją na PSD2, ale regulatorzy w innych regionach mogą kopiować to, co robi UE, więc jesteśmy laboratorium grupy w tym zakresie i jesteśmy uważnie obserwowani przez innych członków Citi" - zaznaczył wiceprezes.

Dyrektywa Payment Services Directive 2 (PSD2) powinna w pełni obowiązywać w drugiej połowie 2019 r. Reguluje ona m.in. kwestię cyberbezpieczeństwa i płatności w internecie. Jej najistotniejszym punktem jest pojawienie się nowych kategorii instytucji płatniczych, tzw. Third Party Providers (TTP).

Citi Handlowy powstał z połączenia Banku Handlowego w Warszawie - najstarszego komercyjnego banku w Polsce i Citibank (Poland) S.A. W ofercie grupy kapitałowej oprócz klasycznych usług bankowych znajdują się usługi i produkty rynku kapitałowego oferowane przez dom maklerski oraz produkty leasingowe. Bank jest notowany na rynku głównym GPW od 1997 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz