Notowania

technologie
31.08.2015 14:25

Comarch inwestuje w systemy lojalnościowe. Jedno przejęcie to za mało

Comarch może przeprowadzić w drugim półroczu kolejną, po Thanks Again z USA, inwestycję w zagraniczny podmiot.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Comarch)
Janusz Filipiak, prezes Comarch

Comarch może przeprowadzić w drugim półroczu kolejną, po Thanks Again z USA, inwestycję w zagraniczny podmiot - wynika z wypowiedzi wiceprezesa Konrada Tarańskiego.

Chodzi o spółkę działającą w obszarze usług operatorskich związanych z systemami lojalnościowymi. - Inwestycja w ThanksAgain to wejście w usługi pokrewne do IT i potencjał do zbudowania kompleksowej oferty. W ciągu 4 do 6 kwartałów chcemy przekuć nasze pomysły na kapitał. Rozbudowana platforma dla portów lotniczych będzie oferowana w USA, Kanadzie, później Europie. Kolejne podobne rozmowy trwają - powiedział Tarański.

- Dyskutujemy o różnych modelach w skali globalnej w ramach obszaru usług operatorskich związanych z systemami lojalnościowymi. W drugim półroczu może się zmaterializować jedna inwestycja - dodał wiceprezes spółki.

Pod koniec sierpnia Comarch Pointshub Inc. objął 42,5 procent udziałów spółki Thanks Again LLC, operatorze systemów lojalnościowych dla lotnisk w Ameryce Północnej, za łączną kwotę 8 milionów dolarów.

Comarch S.A. specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu oraz integracji zaawansowanych systemów informatycznych, narzędzi programistycznych, narzędzi i infrastruktur sieciowych. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 038 mln zł w 2014 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz