Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
25.08.2017 08:16

Cube.ITG uplasował akcje serii C za łączną kwotę 19,73 mln zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Cube.ITG zawarł z 42 podmiotami (w tym 13 osobami prawnymi) umowy objęcia 4 934 246 akcji serii C po cenie emisyjnej 4 zł każda, tj. za łączną kwotę 19 736 984 zł, podała spółka.

,,Akcje pokrywane są wkładem pieniężnym, w tym głównie poprzez potrącenie wierzytelności wobec spółki, w tym również wierzytelności wynikających z przystąpienia w dniu 24 sierpnia 2017 r. spółki do długu spółki pośrednio zależnej Data Techno Park wobec podmiotów nabywających akcje. Podmioty obejmujące akcje zobowiązały się do nie rozporządzania objętymi akcjami w terminie określonym w umowie inwestycyjnej, przy czym części z nich po upływie tego terminu przysługuje (w ograniczonym terminie) prawo żądania od emitenta nabycia akcji po cenie objęcia, powiększonej o 7%" - czytamy w komunikacie.

Analogicznie, emitent może w tym samym okresie żądać od podmiotu obejmującego akcje zbycia na jego rzecz akcji w tej samej cenie, podano także.

W ramach emisji nastąpiło rozliczenie umowy pożyczki kwoty 5 mln zł, udzielonych spółce przez jej prezesa Marka Girka, poprzez potrącenie wierzytelności wobec spółki za akcje serii C obejmowane przez Girka, wskazano również.

Cube.ITG realizuje projekty integracyjne, wdrożeniowe, a także świadczy usługi związane z utrzymaniem, przejmowaniem w utrzymanie, zapewnianiem jakości i rozwojem infrastruktury IT. W 2015 roku przejęła Data Techno Park, który stanowi największe centrum przetwarzania danych w Europie Środkowej. Spółka w 2009 r. zadebiutowała na rynku NewConnect, a od 2014 r. jest notowana na głównym rynku GPW.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz