Notowania

technologie
24.10.2018 17:21

Cyfrowy Polsat chce refinansowania obligacji serii A o wartości nom. 1 mld zł

Zarząd Cyfrowego Polsatu podjął uchwałę w sprawie podjęcia wstępnych działań związanych z potencjalnym refinansowaniem zadłużenia spółki z tytułu wyemitowanych 1 mln niezabezpieczonych obligacji na okaziciela serii A o wartości nominalnej 1 tys. zł każda i łącznej wartości nominalnej 1 mld zł, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Zarząd spółki Cyfrowy Polsat S.A. podjął uchwałę w sprawie podjęcia wstępnych działań związanych z potencjalnym refinansowaniem zadłużenia spółki z tytułu wyemitowanych przez spółkę 1 000 000 niezabezpieczonych obligacji na okaziciela serii A o wartości nominalnej 1 000 zł każda i łącznej wartości nominalnej 1 000 000 000 zł zapadających w dniu 21 lipca 2021 r. Zamiarem spółki jest dokonanie oceny w zakresie możliwości refinansowania obligacji serii A celem obniżenia kosztów ponoszonych przez spółkę w związku z obsługą zadłużenia z tytułu wyemitowanych obligacji serii A" - czytamy w komunikacie.

Działania rozpoczęte przez spółkę będą zmierzały do oszacowania aktualnego popytu rynkowego na nowe obligacje oraz zaproponowania ewentualnych warunków i harmonogramu emisji nowych obligacji umożliwiających zarządowi spółki podjęcie decyzji co do ustanowienia programu emisji obligacji, w ramach którego nowe obligacje miałyby zostać wyemitowane, podano także.

"Ostateczna decyzja dotycząca ustanowienia Programu oraz jego warunków zostanie podjęta na etapie podejmowania odpowiedniej uchwały przez zarząd spółki, o czym spółka poinformuje w drodze odrębnego raportu bieżącego" - czytamy także.

Cyfrowy Polsat i Polkomtel tworzą zintegrowaną grupę medialno-telekomunikacyjną kontrolowaną przez Zygmunta Solorza-Żaka. Do telekomunikacyjnej grupy Solorza-Żaka należy także Midas. W skład grupy kapitałowej wchodzą też m.in. spółki Centernet, Mobyland i Aero2.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz