Notowania

drop
28.09.2017 14:15

Da się wygrać ze skarbówką? NSA uchyla wyroki ws. zaległych podatków Drop

Warszawska Izba Skarbowa naliczyła firmie prawie 30 mln zł plus odsetki za lata 2009-2010.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock/bleakstar)
Warszawska Izba Skarbowa naliczyła firmie Drop prawie 30 mln zł dodatkowego podatku VAT za lata 2009-2010.

Po prawie dwóch latach Naczelny Sąd Administracyjny uchylił decyzję zobowiązujące do zapłaty przez spółkę Drop zobowiązań podatkowych z tytułu VAT. Warszawska Izba Skarbowa naliczyła firmie prawie 30 mln zł plus odsetki za lata 2009-2010.

Duża warszawska spółka, notowana na GPW, pokazuje, że cierpliwość się opłaca i w starciu ze skarbówką firmy nie są na straconej pozycji. Zajmująca się hurtowym obrotem odpadów i surowcami wtórnymi spółka Drop otrzymała w czwartek decyzję Naczelnego Sądu Administracyjnego, który uchyla dwa wcześniejsze wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

Chodzi o rozpatrywane przez WSA skargi Drop na decyzje dyrektora izby skarbowej. Nie przychylił się jednak do nich WSA. Skarbówka nałożyła na spółkę obowiązek zapłaty rzekomo zaległego podatku od towarów i usług za lata 2009-2010. Kwota nie była mała, bo w sumie sięgała 30 mln zł. Do tego doszłyby odsetki za lata zwłoki.

Takie obciążenie jest spore na tle ostatnich wyników Drop. Sprawozdania finansowe za ostatnie cztery lata pokazują, że spółka co roku wykazuje straty od 1 do 5 mln zł.

19 lat walczył ze skarbówką i wygrał

Skarbówka warszawska dopatrzyła się w poszczególnych miesiącach lat 2009-2010 niezapłaconego VAT-u, czyli podatku od towarów i usług. Od początku z takimi zarzutami nie zgadzali się przedstawiciele Drop, ale WSA przyznał rację izbie skarbowej.

Rozpatrzenie przez NSA wyroków WSA zajęło prawie dwa lata, ale tym razem orzeczenie jest korzystne dla Drop. Choć to jeszcze najprawdopodobniej nie koniec sprawy, bo teraz wróciła ona do ponownego rozpoznania przez WSA.

W ostatnim czasie sporo znanych, dużych firm ma problemy ze skarbówką, która dopatrzyła się nieprawidłowości sprzed kilku lat. W money.pl opisywaliśmy tego typu problemy m.in. Cyfrowego Polsatu, który ma zapłacić ponad 40 mln zł, czy znanego producenta skórzanych torebek - marki Wittchen, od którego urzędnicy domagają się 6 mln zł.

Tagi: drop, giełda, wiadomości, gospodarka, podatki, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
28-09-2017

annabrakuje pieniedzy, z drobnych przedsiebiorców juz nie ma co sciagac to biorą sie za wiekszych bo dziura budzetowa rosnie a 500 trzeba płacic plus inne … Czytaj całość

28-09-2017

XYZTRZEBA BYĆ BARDZO BOGATYM ŻEBY MIEĆ KASĘ NA DOBRYCH PRAWNIKÓW KTÓRZY WYGRAJĄ Z FISKUSEM, NORMALNY CZŁOWIEK JEST BEZ SZANS.

28-09-2017

podatnikdlaczego nie obciąża sie urzedasów przestępców za złe decyzje, zabrac profity z niby rzekomego przestepstwa, przeciez dostali nagrody. a to lata PO. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (32)