Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
14.10.2016 10:09

E-Solution Software wyemituje do 300 tys. akcji z wyłączeniem prawa poboru

Podziel się
Dodaj komentarz

E- Solution Software podjął uchwałę w sprawie emisji do 300 tys. akcji serii C - w ramach subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru, poinformowała spółka. Cena emisyjna akcji serii C wyniesie 22 zł, a pozyskane środki zostaną przeznaczone na poszerzenie działalności spółki w nowym obszarze - rozwoju sieci samoobsługowych wypożyczalni samochodów 4Mobility.

"Zarząd E-Solution Software podjął decyzję o emisji akcji w celu wsparcia rozbudowy nowego projektu - 4Mobility. Jest to ważny krok w rozwoju potencjału spółki w nowym obszarze działalności, jaką jest innowacyjna usługa car sharingu. Na całym świecie obserwuje się wzrost zapotrzebowania na tego typu świadczenia związane z transportem. Obecnie nasza oferta skierowana jest głównie do przedstawicieli biznesu - z uwagi na duży popyt tego sektora na wygodne i optymalne rozwiązania. Car sharing w ramach 4Mobility umożliwia zwiększenie mobilności bez multiplikowania kosztów towarzyszących posiadaniu floty służbowych aut" - powiedział zarządzający projektem Paweł Błaszczak, cytowany w komunikacie.

Rynek car sharing systematycznie rośnie na całym świecie - w Europie z tego rodzaju usług korzysta około 2,1 mln osób mających do dyspozycji 31 tys. samochodów. Przewiduje się, że liczba ta wzrośnie w 2020 roku do 15 mln użytkowników i 240 tys. aut, podano również.

Działalność E-Solution Software obejmuje marketing internetowy i usługi IT. Akcje spółki zadebiutowały na NewConnect w maju 2016 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz