Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

EBOR objął obligacje PCM o wartości 46,8 mln zł

0
Podziel się:

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) objął obligacje wyemitowane przez Prime Car Management (PCM) o łącznej wartości 46,8 mln zł, poinformowała instytucja. Cała emisja miała wartość 250 mln zł i była pierwszą w ramach  nowego programu obligacji o wartości 500 mln zł.

EBOR objął obligacje PCM o wartości 46,8 mln zł

"Jesteśmy zaangażowani w Polsce, a projekt ten bardzo wyraźnie pokazuje rolę EBOR jako inwestora, wspierającego rozwój i rozwój młodych i dynamicznych polskich firm" - powiedział dyrektor regionalny ds. Polski i krajów bałtyckich Grzegorz Zielinski, cytowany w komunikacie.

Inwestycja EBOR ma na celu wzmocnienie lokalnego rynku kapitałowego, jednego z priorytetów banku w Polsce, w celu wspierania zrównoważonego wzrostu i prężnej gospodarki, podano także.

"Emisja obligacji, która wydaje się jedną z największych na polskim rynku w 2017 roku, jest ważnym krokiem w rozwoju PCM. W oparciu o sukces emisji obligacji spółka planuje rozwijać finansowanie swojej działalności poprzez rynek obligacji. Cieszymy się, że EBOR zaufał nam i wspiera nas w naszych działaniach" - powiedział dyrektor departamentu controllingu w PCM Maciej Letniowski, również cytowany w komunikacie.

Grupa Masterlease jest niezależnym podmiotem świadczącym w Polsce usługi leasingowe i usługi zarządzania flotą, tj. car fleet management. Jednostką dominująca grupy jest notowana na GPW od 2014 r. Prime Car Management (PCM).

Od rozpoczęcia działalności w 1991 r. EBOR zainwestował w Polsce 8,8 mld euro w ponad 390 projektów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)