Notowania

transport
05.05.2017 09:58

Exact Systems planuje ofertę publiczną w II kw. i debiut na rynku głównym GPW

Podziel się
Dodaj komentarz

Exact Systems planuje przeprowadzenie pierwotnej oferty publicznej akcji w II kw. 2017 roku, przy czym ostateczny termin uzależniony będzie m.in. od sytuacji rynkowej, podała spółka. Struktura oferty zakłada emisję nowych akcji spółki, jak i sprzedaż akcji istniejących.

Podstawową działalnością Exact Systems jest świadczenie usług w zakresie kontroli jakości części oraz wyrobów gotowych kierowane do podmiotów produkcyjnych z każdego szczebla łańcucha dostaw. Działalność tę klasyfikuje się do branży TIC (ang. Testing, Inspection, Certification).

"Działamy na perspektywicznym rynku TIC i jesteśmy bezpośrednio związani z branżą motoryzacyjną, jedną z największych i najdynamiczniej rozwijających się gałęzi polskiego i międzynarodowego przemysłu. Swoim zasięgiem Grupa Exact Systems obejmuje obecnie ponad 45% światowego rynku automotive. Spodziewamy się dalszego utrzymania pozytywnych trendów makroekonomicznych i rynkowych w 2017 roku i kolejnych latach. Dlatego uważamy, że teraz jest właściwy moment na realizację kolejnego, ważnego kroku w rozwoju Grupy, czyli wprowadzenie akcji naszej spółki na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Planowane pozyskanie kapitału pomoże w intensywnym rozwoju na aktualnie obsługiwanych rynkach oraz rozszerzaniu zasięgu terytorialnego poprzez przejęcia na nowych rynkach" - powiedział wiceprezes Lesław Walaszczyk, cytowany w komunikacie.

Struktura oferty zakłada emisję nowych akcji spółki, jak i sprzedaż akcji istniejących. Wszystkie szczegóły dotyczące Oferty zostaną udostępnione w prospekcie emisyjnym po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) i publikacji. Akcje spółki będą notowane na rynku regulowanym (głównym) GPW, podano też w materiale.

Funkcję globalnego koordynatora, zarządzającego księgą popytu oraz oferującego będzie pełnić Dom Maklerski mBanku. Doradcą prawnym spółki oraz akcjonariuszy sprzedających w związku z ofertą jest kancelaria prawna Gessel.

"W tym momencie poza Polską działamy już w dziesięciu krajach europejskich oraz na największym rynku motoryzacyjnym, jakim jest Państwo Środka. Ekspansja zagraniczna ma pozytywne odbicie w wynikach sprzedaży i finansowych - ponad 40% przychodów Grupy generują spółki zagraniczne. Jestem przekonany, że spółka jest atrakcyjna dla inwestorów" - wskazał prezes Paweł Gos, także cytowany w komunikacie.

Obecnie firma posiada swoje przedstawicielstwa w 12 państwach: w Polsce, Czechach, Niemczech, Słowacji, Turcji, Rumunii, Rosji, Wielkiej Brytanii, Węgrzech, Belgii, Holandii oraz Chinach. Exact Systems S.A. współpracuje z ponad 700 zakładami produkcyjnymi, w których codziennie deleguje do pracy ponad 5 000 kontrolerów jakości.

Przychody Grupy Exact Systems w 2016 roku sięgnęły 278 mln zł, EBITDA wyniosła 30 mln zł, a zysk netto 18 mln zł.

Od momentu założenia w 2004 roku Grupa Exact Systems jest kierowana przez dwóch założycieli - Pawła Gosa (prezes zarządu) oraz Lesława Walaszczyka (wiceprezes zarządu). Obecnie pakiet większościowy posiada Work Service.

Tagi: transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz