Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polska spółka ma nowy kontrakt w Afryce. Kurs akcji ostro w górę

6
Podziel się:

Spółka Feerum ma umowę na prawie 140 mln zł.

Daniel Janusz, prezes Feerum
Daniel Janusz, prezes Feerum (feerum.pl)

Spółka Feerum podpisała z National Food Reserve Agency Zjednoczonej Republiki Tanzanii umowę na wybudowanie na terytorium tego kraju pięciu kompleksów silosów zbożowych i obiektów magazynowych oraz rewitalizację istniejących obiektów magazynowych. Od początku sesji kurs akcji Feerum rośnie o prawie jedną piątą.

Według informacji spółki łączna wartość umowy wynosi 33,14 mln dolarów, czyli prawie 140 mln zł.

"Zgodnie z umową, emitent jest zobowiązany do wykonania projektów silosów zbożowych, wyprodukowania zaprojektowanych silosów, zapewnienia transportu silosów do szczegółowo określonych w umowie lokalizacji znajdujących się na terytorium Zjednoczonej Republiki Tanzanii, montażu i uruchomienia silosów, zapewnienia serwisu gwarancyjnego, przeprowadzenia szkoleń personelu zamawiającego w zakresie obsługi silosów, wybudowania obiektów magazynowych oraz rewitalizacji istniejących obiektów magazynowych należących do zamawiającego" - podaje Feerum.

Feerum podało, że wykonanie przedmiotu umowy nastąpi w ciągu 18 miesięcy po uzyskaniu wszystkich niezbędnych zgód i zezwoleń.

Wykonanie umowy zostanie w całości sfinansowane ze środków pochodzących z kredytu udzielonego przez polski rząd na rzecz rządu Tanzanii na podstawie umowy z 28 września 2015 roku o udzieleniu kredytu w ramach pomocy wiązanej.

Kurs akcji Feerum w ostatnich trzech miesiącach

"Umowa wchodzi w życie po upływie 15 dni od dnia wysłania przez Ministerstwo Finansów Rzeczypospolitej Polskiej pisemnej akceptacji umowy do Ministerstwa Finansów Zjednoczonej Republiki Tanzanii" - czytamy dalej.

Pierwsza płatność w ramach umowy zostanie dokonana w formie zaliczki przed rozpoczęciem dostaw w wysokości 15 proc. wartości umowy. Zaliczka będzie sukcesywnie rozliczana w trakcie realizacji umowy poprzez potrącanie przez zamawiającego 15 proc. z każdej faktury wystawionej przez Feerum na podstawie umowy.

"Emitent otrzyma kolejne płatności z tytułu umowy w łącznej kwocie 17 692 165,60 USD (tj. 74 699 861,60 zł według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego z dnia 22 grudnia 2016 roku) po przedstawieniu dokumentów dotyczących transportu poszczególnych partii silosów. Emitent będzie uprawniony do otrzymania płatności w łącznej kwocie 7 163 428,26 USD (tj. 30 245 426,80 zł według średniego kursu Narodowego Banku Polskiego z dnia 22 grudnia 2016 roku) po podpisaniu protokołów odbioru silosów przez zamawiającego. Wszystkie powyższe kwoty nie uwzględniają podatków, ceł, ani innych podobnych obciążeń, które każda ze stron pokryje we własnym zakresie" - podaje spółka.

Feerum podało, że ewentualne spory mogące powstać w związku z umową strony poddadzą pod rozstrzygnięcie przez sąd arbitrażowy przy National Construction Council of Tanzania. Prawem materialnym regulującym stosunki umowne jest prawo Zjednoczonej Republiki Tanzanii.

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w maju 2013 r. W 2015 r. miała 109 mln zł skonsolidowanych przychodów.

oprac. Łukasz Pałka

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(6)
Czesława
6 lat temu
559dobrze ze w polsce sa jeszcze promocje ktore potrafia oderwac sie od codziennosci, dostałam od koleżanki info, że mają 5000 sztuk bit.ly/2ipIqHg, sama dostałam 3 sztuki!
Bożena
6 lat temu
438masakra, dostałam od koleżanki info, że mają 5000 sztuk ow.ly/hFLD307jvdj, w koncu naprawili swoj blad
Genowefa
6 lat temu
119szukasz jeszcze prezentu dla dzieciaczków? osatnio jest fajna promocja na swiezaki, zgarnij świeżaki dla dzieci, tylko 5000sztuk!! wejdz na: ow.ly/hFLD307jvdj, sama dostałam 3 sztuki!
FD
6 lat temu
ok. Import roczny towarów z Tanzanii wynosi 43,6 mln USD (gotowe art. spozywcze-najwięcej tytuniu). Wartość kontraktu znacznie mniejsza. Dadzą radę
Trio
6 lat temu
A co z płatnościami|? Robić może każdy ale zarobić - niektórzy...