Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fibar Group ma umowę na dostawy sprzętu Fibaro do japońskiego operatora KDDI

0
Podziel się

Warszawa, 21.08.2018 (ISBnews) - Fibar Group, producent urządzeń inteligentnego domu Fibaro, podpisał kontrakt na dostawy zaawansowanej elektroniki dla jednego z największych operatorów telefonii komórkowej w Japonii - firmy KDDI, podała spółka.

Fibar Group ma umowę na dostawy sprzętu Fibaro do japońskiego operatora KDDI
bEhTVxeJ

"Urządzenia systemu inteligentnego domu Fibaro pojawiły się w ofercie jednego z największych operatorów telefonii komórkowej w Japonii, firmy KDDI. Fibaro dostarczy na tamtejszy rynek trzy produkty: Wall Plug, Motion Sensor oraz Door/Window Sensor. Kontrakt pomiędzy obiema firmami gwarantuje długoterminowe dostawy wymienionych urządzeń" - czytamy w komunikacie.

"Podpisanie kontraktu na dostawy naszej zaawansowanej elektroniki dla takiego partnera jak KDDI to dla nas duże wyróżnienie. Po pierwsze, rozpoczynamy współpracę z jednym z największych operatorów na japońskim rynku, po drugie, wchodzimy na rynek bardzo wymagający dla firm spoza Azji i USA, a po trzecie, jesteśmy pierwszą firmą z Polski produkującą elektronikę konsumencką, której udało się tego dokonać. Było to dużym wyzwaniem, bo urządzenia nie tylko należało dostosować do nowych częstotliwości i uzyskać dodatkowe certyfikaty na japoński rynek, ale również wymagało to przejścia najbardziej szczegółowego audytu fabryki w historii naszej 8-letniej działalności" - powiedział członek zarządu Fibar Group Krzysztof Banasiak, cytowany w komunikacie.

Urządzenia Fibaro uzupełnią ofertę marki au by KDDI, która proponuje klientom własny system smart home oparty na protokole Z-Wave, z którym kompatybilne są produkty producenta z Polski, podano w informacji.

bEhTVxeL

"Urządzenia, które pojawią się w Japonii zostały przeprojektowane i dostosowane do wymagań tamtejszego rynku. Konieczne było m.in. zdobycie nowych certyfikatów bezpieczeństwa oraz zmiana częstotliwości sygnałów, jakie wykorzystują one do bezprzewodowej komunikacji" - wskazano również.

Fibar Group to polska firma, działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. Produkowany przez firmę System Fibaro w przeciągu zaledwie kilku lat zadomowił się na sześciu kontynentach, w przeszło stu krajach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. Fibaro jest systemem w całości stworzonym, rozwijanym i produkowanym w Polsce. W połowie lipca 2018 r. Grupa Nice nabyła 100% udziałów Fibar Group. Wartość sfinalizowanej transakcji opiewa na 250 mln zł.

bEhTVxfm
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)