Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Główny cel operacyjny BAH na 2018 r. to dwucyfrowy wzrost wolumenu sprzedaży

0
Podziel się

Warszawa, 16.01.2018 (ISBnews) - Najważniejszym operacyjnym celem British Automotive Holding (BAH) na 2018 r. jest dalszy wzrost wolumenu sprzedaży w dwucyfrowym tempie, poinformował nowy wiceprezes spółki Arkadiusz Rutkowski. Drugi nowy wiceprezes Arkadiusz Miętkiewicz zapowiedział inwestycje we własną sieć dilerską, rozwój sieci dilerów spoza Grupy BAH.

Główny cel operacyjny BAH na 2018 r. to dwucyfrowy wzrost wolumenu sprzedaży
bEhpOlQR

Rada nadzorcza BAH powołała do grona zarządu - z rekomendacji prezesa Mariusza Książka - Arkadiusza Miętkiewicza, Arkadiusza Rutkowskiego i Rafała Suchana. Prezesem zarządu pozostaje Mariusz Książek, dla którego BAH jest niezmiennie kluczowym aktywem, podkreślono w komunikacie.

"Do naszego zarządu dołączają doświadczeni menadżerowie o wyjątkowych kompetencjach, którzy podczas dotychczasowej współpracy wielokrotnie udowodnili wysokie umiejętności, przekładające się na sukcesy i rosnącą pozycję BAH na rynku. Jestem przekonamy, że w najbliższych latach wspólnie uda nam się wiele osiągnąć. W ciągu kilku lat chcemy podwoić wolumen sprzedaży aut JLR" - powiedział Książek, cytowany w komunikacie.

Arkadiusz Miętkiewicz i Arkadiusz Rutkowski otrzymali funkcję wiceprezesów zarządu i będą odpowiedzialni odpowiednio za działalność generalnego importera oraz za sieć dilerską, natomiast Rafał Suchan, w funkcji członka zarządu , niezmiennie będzie pełnił obowiązki dyrektora finansowego. Jednocześnie z dniem 15 stycznia zakończył sprawowanie funkcji Mariusz Poławski, dotychczas wiceprezes zarządu, który operacyjnie zaangażowany będzie w spółce Marvipol Development, podano w komunikacie.

bEhpOlQT

"British Automotive Holding to spółka o solidnych podstawach i wielu możliwościach rozwoju. W bliskiej przyszłości chcemy jeszcze silniej budować wartość grupy, poprzez m.in. ambitne inwestycje we własną sieć dilerską, rozwój sieci dilerów spoza Grupy BAH, najwyższą oferowaną jakość, jak i siłę marki Jaguar Land Rover - tutaj na pewno będą nam sprzyjać zapowiadane ciekawe premiery nowych modeli światowego koncernu" - wskazał Miętkiewicz, także cytowany w materiale.

Wolumen sprzedaży BAH (wypracowany poprzez spółki zależne) wyniósł w 2017 r. 2 500 szt. aut Jaguar Land Rover, tj. o 20% więcej niż w 2016 r. Spółka w br. liczy na osiągnięcie dalszego dwucyfrowego tempa wzrostu, a czynnikami sprzyjającymi będą inwestycje dilerów własnych, nowe lokalizacje dilerów zewnętrznych oraz prognozowany sukcesywny zwyżkujący popyt na auta klasy premium, podano w komunikacie.

"Naszym najważniejszym operacyjnym celem na 2018 r. jest dalszy wzrost wolumenu sprzedaży w dwucyfrowym tempie" - dodał Rutkowski.

Arkadiusz Miętkiewicz posiada 25-letnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Przez szereg lat związany był z Iberia Motor Capital Group, m.in.: jako prezes oraz członek rad nadzorczych spółek zależnych. Jest współautorem sukcesu marki SEAT w Polsce, Ukrainie i Rosji. Od 2015 r. związany z Grupą BAH, jako dyrektor zarządzający spółką importerską - British Automotive Polska, wchodzącą w jej skład.

bEhpOlQZ

Arkadiusz Rutkowski rozpoczął karierę zawodową w 1996 roku w Iberia Motor Company S.A. W 2002 r. objął stanowisko prezesa spółki Auto Barcelona należącej do IMC S.A. W kolejnych latach odpowiadał dodatkowo za pozostałe dilerstwa należące do grupy IMC. Od 2013 r. związany z Grupą BAH, gdzie początkowo objął stanowisko dyrektora zarządzającego spółką dilerską British Automotive Centrum, a od 2015 r. odpowiada również za pozostałe dilerstwa JLR należące do Grupy BAH.

Rafał Suchan od 2007 r. przez dekadę związany z dzisiejszą Grupą MetLife, zasiadając m.in. w zarządzie MetLife TFI oraz odpowiadając za finanse MetLife PTE. Dysponuje bogatym doświadczeniem w pracy w działalności doradczej oraz w audycie, zdobyte w Ernst & Young. W BAH pracuje od 2017 r., gdzie odpowiada za sprawozdawczość finansową i pełni funkcję dyrektora finansowego.

British Automotive Holding (BAH) poprzez spółki zależne, prowadzi na polskim rynku dystrybucję samochodów, części zamiennych i akcesoriów oraz kompleksową obsługę serwisową marek Jaguar, Land Rover i Aston Martin. Wchodzące w skład Grupy spółki są od 2003 r. Generalnym Importerem Jaguar Land Rover, bezpośrednim Dilerem (Direct Dealer) Aston Martin. Spółki z Grupy prowadzą również działalność dilerską Jaguar Land Rover w Warszawie, Łodzi i Trójmieście.

bEhpOlRu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)