Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Google pozytywnie zaskakuje wynikami

0
Podziel się:

Spółka podała wyniki po zakończeniu notowań ciągłych na Wall Street. W przeliczeniu na jedną akcję firma zarobiła 6,99 USD.

Google pozytywnie zaskakuje wynikami
(brionv/Flickr (CC BY-SA 2.0))
bEKmkbmd

Internetowy gigant pozytywnie zaskoczył wynikami. Firma rozpoznawalna przede wszystkim dzięki przeglądarce Google zarobiła w drugim kwartale tego roku 3,93 mld dolarów zysku netto. To więcej o niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, kiedy firma zanotowała zysk na poziomie 3,35 mld dolarów.

Spółka podała wyniki po zakończeniu notowań ciągłych na Wall Street. W przeliczeniu na jedną akcję firma zarobiła 6,99 USD, tymczasem rynek spodziewał się 6,74 USD zysku na akcję. Jeszcze większe były przychody Googla. Firma z Wall Street powiększyła je o 11 procent do 17,73 mld dolarów rok do roku. Wynik jest jednak minimalnie niższy od prognoz, które kształtowały się na poziomie 17,75 mld dolarów.

Na fali dobrych wyników można się zatem spodziewać, że ceny akcji podczas piątkowej sesji będą drożeć. W trakcie ostatniego dnia handlu poznamy kolejne wyniki kwartale amerykańskich spółek. Przed sesją opublikowany zostanie raport General Electric.

bEKmkbmf
bEKmkbmG
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)