Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Govena Lighting ma umowę na wyłączną dystrybucję samochodów elektrycznych Roewe

0
Podziel się:

Govena Lighting podpisała z Yangzhou Auda New Energy Vehicles co. ltd. umowę na wyłączność w dystrybucji 8 modeli samochodów elektrycznych Audaev Group pod marką Roewe, podała spółka.

Govena Lighting ma umowę na wyłączną dystrybucję samochodów elektrycznych Roewe

"Umowa została zawarta na okres 5 lat, w tym 1,5 roku wyłączności, z pierwszeństwem jej przedłużenia i rozszerzenia na inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej" - czytamy w komunikacie.

W ofercie Govena Lighting mają znaleźć się miejskie auta osobowe z napędem elektrycznym w takich wersjach nadwozia, jak sedan i SUV oraz modele sportowe. Spółka zamówiła już pierwsze auta.

"Umowa z chińskim partnerem doskonale wpisuje się w obecne trendy na rynku polskim motoryzacyjnym. Z zadowoleniem obserwujemy, jak coraz większy wpływ na jego kształt wywiera ekologia. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że zmniejszenie poziomu zanieczyszczeń powietrza spalinami samochodowymi, stało się jednym z priorytetów obecnej administracji rządowej oraz samorządów. Czynniki te sprawiają, że nasz projekt ma ogromne szanse powodzenia. W obliczu spodziewanych regulacji prawnych w tym zakresie chcemy dostarczyć Polakom dobre i tanie samochody elektryczne, które będą alternatywą dla produktów koncernów motoryzacyjnych z zachodu" - czytamy w komentarzu zarządu Govena Lighting do umowy.

Współpraca Govena Lighting z Yangzhou Auda New Energy Vehicles co. ltd. będzie miała charakter joint venture. Samochody Roewe będą modyfikowane przez Govena Lighting w zakresie instalacji elektrycznej oraz elementów oświetlenia, podano także.

"Przy podpisywaniu kontraktu naszą intencją było, aby współpraca z chińskim partnerem wygenerowała pomiędzy obydwoma podmiotami odpowiednie synergie. Dlatego też dzięki zasobom i know-how naszej spółki będzie można mówić, że oferowane modele zawierają również polską myśl techniczną a oferowana produkcja będzie de facto owocem chińsko-polskiej myśli technicznej. Należy przy tym zaznaczyć, że polski rynek ma być jedynie pierwszym etapem rozwoju tej kooperacji. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z naszymi przewidywaniami, rozszerzymy skalę tego projektu o takie kraje, jak Węgry, Czechy, Słowacja czy kraje bałtyckie" - podsumowano w komentarzu.

Govena Lighting istnieje na rynku elektronicznym od prawie 30 lat i należy do grona liderów rynku energooszczędnych systemów oświetleniowych. Główne obszary działalności spółki obejmują produkcję elektroniki, zasilaczy, transformatorów, ściemniaczy, świetlówek energooszczędnych oraz sprzedaż źródeł światła i profili do pasków LED oraz osprzętu elektroinstalacyjnego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)