Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
górnictwo
23.11.2018 14:11

Grupa Lotos przedłużyła umowę kredytową na refinansowanie zapasów

Grupa Lotos oraz dotychczasowe konsorcjum 9 banków podpisały kolejny aneks do umowy kredytowej z 10 października 2012 roku na refinansowanie zapasów ropy naftowej i produktów należących do spółki, podał Lotos. Na mocy aneksu, z dniem 20 grudnia 2018 r. okres kredytowania zostanie przedłużony o kolejne 12 miesięcy przy zachowaniu jego aktualnego limitu tj. 400 mln USD.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Jest to już kolejna prolongata kredytu udzielonego pierwotnie od 20 grudnia 2007 roku, który z jednej strony jest relatywnie niedrogim źródłem finansowania działalności Grupy Lotos S.A., a z drugiej, istotnie zwiększa bezpieczeństwo finansowe w bardzo zmiennym środowisku rynkowym, w jakim funkcjonuje nasza spółka" - powiedział wiceprezes zarządu ds. finansowych Robert Sobków, cytowany w komunikacie.

Kredyt na refinansowanie zapasów funkcjonuje obok kredytu na finansowanie Programu 10+ oraz kredytów na finansowanie kapitału obrotowego. Jego podstawowym zabezpieczeniem są zapasy ropy naftowej produktów i półproduktów, których wartość na koniec III kw. br. wynosiła ok. 1 mld USD, a obecna, bardzo dobra sytuacja finansowa Lotosu pozwala na niewykorzystywanie całego dostępnego limitu zapewnionego przez instytucje finansowe, podano także w materiale.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Lotos wyniosły 24,18 mld zł w 2017 roku.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, finanse, bankowość, chemia, farmacja, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz