Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Grupa Marvipol chce sprzedać blisko 2 tys. samochodów w całym roku

0
Podziel się:
Grupa Marvipol chce sprzedać blisko 2 tys. samochodów w całym roku

Po przekroczeniu całej ubiegłorocznej sprzedaży w ciągu 10 miesięcy br., Grupa Marvipol liczy, że w skali całego roku osiągnie poziom sprzedaży samochodów na poziomie zbliżonym do 2 tys., poinformował Arkadiusz Miętkiewicz, dyrektor zarządzający segmentu motoryzacyjnego Grupy Marvipol.

"Mamy za sobą dziesiąty z rzędu miesiąc, w którym nie tylko możemy pochwalić się imponującym wzrostem sprzedaży rok do roku, ale również realizacją, z dużym naddatkiem, tegorocznych planów sprzedażowych. Osiągnięty do końca października rezultat jest lepszy niż ambitny plan sprzedaży na 2016 r. Myślę, że mamy potencjał, by w skali całego roku osiągnąć poziom zbliżony do 2 tys. aut, który z kolei ustanowi bazę do jego istotnego przekroczenia w 2017 roku" - powiedział Miętkiewicz, cytowany w komunikacie.

British Automotive Polska S.A. - generalny importer Jaguar Land Rover wchodzący w skład Grupy Marvipol - sprzedał w październiku 163 samochody, o 70% więcej niż rok wcześniej. Od początku roku spółka sprzedała 1 699 samochodów, o 65% więcej niż w okresie styczeń-październik 2015 r. To również o 34% więcej, niż w całym, do tej pory rekordowym 2015 r. oraz 3% więcej, niż zakładał plan sprzedaży na 2016 r. Najlepiej sprzedającymi się modelami w skali całego roku są Range Rover Sport (19% wolumenu sprzedaży), Discovery Sport (16% wolumenu) oraz tegoroczny debiutant - Jaguar F-Pace (14% wolumenu).

"Spośród 163 sprzedanych w październiku do dilerów aut 107 stanowiły samochody marki Land Rover. 45% sprzedaży importera (74 sztuki) trafiło do dilerów niepowiązanych kapitałowo. Dilerzy wchodzący w skład Grupy Marvipol kupili od BAP 89 samochodów, sprzedając z kolei klientom 120 aut (186% więcej niż rok wcześniej). W październiku łączna wartość sprzedaży Grupy Marvipol do dilerów spoza Grupy oraz klientów końcowych wyniosła 45,9 mln zł, o 60 % więcej niż rok wcześniej. Narastająco od stycznia wartość sprzedaży samochodów wzrosła o 57 %, do 400,4 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694 mln zł skonsolidowanych przychodów.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)