Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
04.08.2017 15:04

iFun4All oczekuje, że gra 'Serial Cleaner' sprzeda się zgodnie z założeniami

Podziel się
Dodaj komentarz

iFun4All ocenia, że gra "Serial Cleaner" sprzeda się ostatecznie zgodnie z założeniami i wypracuje zysk dla spółki, poinformował ISBnews prezes iFun4all Michał Mielcarek. Póki co, podejmuje działania, aby przyspieszyć proces monetyzacji i realizuje harmonogram kolejnych produkcji.

"Zakładamy, że 'Serial Cleaner' sprzeda się zgodnie z założeniami, czyli odzyskamy pieniądze włożone w produkcję i wypracujemy zysk. Może to zająć nieco więcej czasu, niż zakładaliśmy, aczkolwiek podejmujemy kroki, które mają ten proces przyspieszyć" - powiedział ISBnews Mielcarek.

"Pracujemy w branży gier już dość długo, by móc dostrzec świetny projekt. 'Serial Cleaner' bez wątpienia jest takim tytułem. Naszym zdaniem, to gra z tzw. 'długim ogonem' przychodów i wierzymy, że po kilku miesiącach 'Serial Cleaner' okaże się hitem sprzedażowym" - dodał prezes Bloober Team - spółki, która jest większościowym inwestorem iFun4all - Piotr Babieno.

W jego ocenie, zainteresowanie zakupem gry jest bardzo wysokie, na co wskazują "wishlisty" w sklepach internetowych, gdzie kilkadziesiąt tysięcy graczy czeka na przecenę gry.

"Duże zainteresowanie tytułem skłania nas do przeprowadzenia akcji promocyjnych w sklepach cyfrowych. Jesteśmy przekonani, że zaobserwowana na ten moment niższa sprzedaż/potencjalne obniżenie ceny gry w akcjach promocyjnych (obecna cena 14,99 USD) nie wpłynie negatywnie na zwrot kosztów produkcji" - dodał Mielcarek.

Najważniejszą platformą sprzedażową dla ,,Serial Cleaner" są konsole, w tym w szczególności Sony PlayStation 4. Z tej platformy spodziewa się największych wpływów z gry.

Według niego, iFun4All dzięki ,,Serial Cleaner" wszedł na ,,wyższy etap" dewelopingu gier - tytuł jest bardziej zaawansowany graficznie, muzycznie i technologicznie w porównaniu do naszych dotychczasowych produkcji.

"W grze wykorzystaliśmy technologię real-world data, czyli pobieranie danych ze świata rzeczywistego i wpływanie nimi na rozgrywkę (element rzeczywistości rozszerzonej). W kolejnych projektach chcemy rozwijać tę technologię. Jednocześnie iFun4all został zauważony po przemierze gry ,,Serial Cleaner" nie tylko wśród graczy, lecz także wśród potencjalnych zagranicznych partnerów biznesowych. Rozpoznawalność marki wzrosła szczególnie w krajach anglojęzycznych" - uważa prezes iFun4all.

Zaznaczył, że sprzedaż gry "Serial Cleaner" nie wpływa na harmonogram prac spółki. "Mamy zapewnione finansowanie na prace produkcyjne. Pracujemy zgodnie z naszymi planami, robimy projekt do GameINN, robimy Blind'n'Bluff. Działamy zgodnie z założeniami. Jednocześnie obecnie koncentrujemy się z wydawcą na poprawie poziomu sprzedaży gry. Mamy też kolejne plany związane z rozwojem marki 'Serial Cleaner', o których poinformujemy wkrótce. Premiera 'Serial Cleaner' na konsolach i PC nie zamknęła tematu gry - chcemy jak najlepiej ją spożytkować" - prezes iFun4all.

W połowie lipca iFun4all - niezależny producent gier video specjalizujący się w technologii real world data (element AR) - wprowadził na rynek swoją największą dotychczas produkcję, grę "Serial Cleaner".

iFun4all to niezależny producent gier wideo. Firma powstała w 2009 r. jako spółka córka Bloober Team. Od 2014 roku spółka tworzy gry z segmentu mid-core. Specjalizuje się w tworzeniu tytułów wykorzystujących "Real World-Data" - informacje ze świata rzeczywistego, które wpływają na rozgrywkę. Akcje spółki zadebiutowały we wrześniu 2016 roku na rynku NewConnect.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz