Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
technologie
23.12.2016 14:56

Indata chce przeznaczać 20-30% skonsolidowanego zysku netto na dywidendę

Podziel się
Dodaj komentarz

Indata przyjęła politykę dywidendy, według której zamierza przedkładać walnemu zgromadzeniu propozycje wypłaty dywidendy na poziomie 20-30% skonsolidowanego zysku netto grupy kapitałowej za dany rok obrotowy, podała spółka.

"Przy rekomendacji podziału zysku wypracowanego w grupie kapitałowej Indata zarząd spółki będzie brał pod uwagę istotne czynniki , w tym w szczególności:

a) bieżącą sytuację finansową grupy kapitałowej Indata,

b) plany inwestycyjne grupy kapitałowej emitenta,

c) potencjalne cele akwizycyjne spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej emitenta,

d) przewidywany poziom wolnych środków pieniężnych w Indata w roku obrotowym, w którym przypada płatność dywidendy" - czytamy w komunikacie.

Polityka dywidendy znajduje zastosowanie począwszy od podziału jednostkowego zysku netto Indata za rok obrotowy zakończony dnia 31 grudnia 2016 roku.

Indata jest holdingiem spółek informatycznych notowanym na GPW. Działalność Grupy skupia się na dostarczaniu kompleksowych rozwiązań informatycznych wspierających rozwój biznesu klientów. Swoją wartość na rynku IT buduje w oparciu o szerokie portfolio usług, wykwalifikowany i zespół ponad 220 specjalistów. Ma na koncie ponad 1 tys. zrealizowanych projektów. Spółka jest notowana na GPW od kwietnia 2015 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz