Notowania

Przejdź na
technologie
08.10.2015 17:04

Infovide-Matrix: Cena w wezwaniu godziwa, plany Asseco wymagają doprecyzowania

Podziel się
Dodaj komentarz

Infovide-Matrix uważa cenę w wezwaniu Asseco Poland za godziwą, jednak wstrzymuje się z zajęciem pełnego stanowiska wobec planów wzywającego dotyczących spółki, ze względu na brak wszystkich niezbędnych informacji, wynika z komunikatu spółki.

"W ocenie zarządu plany strategiczne wzywającego dotyczące spółki nie zostały sformułowane w dokumencie wezwania w sposób na tyle precyzyjny, by umożliwić zarządowi zajęcie właściwego i pełnego stanowiska. W dokumencie wezwania wzywający nie zawarł informacji na temat wpływu wezwania na miejsce prowadzenia działalności spółki w przyszłości, na zatrudnienie w spółce oraz na interes. Zarząd przyjmuje deklaracje wzywającego o traktowaniu nabycia akcji jako inwestycji, która pozwoli rozszerzyć ofertę usług w zakresie światowych rozwiązań firm trzecich, oraz zróżnicować i wzmocnić pozycję grupy Asseco na rynku usług IT" - czytamy w komunikacie.

W opinii zarządu spółki cena w wysokości 6,01 zł za jedną akcję spółki oferowana w wezwaniu odpowiada wartości godziwej spółki.

"Zarząd wyraża przekonanie, że wartość godziwa akcji spółki na dzień ogłoszenia wezwania mieści się w granicach wyznaczonych przez ofertę wzywającego" - czytamy dalej.

Pod koniec września Asseco Poland podpisało z głównymi akcjonariuszami Infovide-Matrix porozumienie dotyczące zbycia większościowego pakietu akcji oraz ogłosiło wezwanie na 100% akcji spółki po 6,01 zł za sztukę. Zakup Infovide-Matrix pozwoli Asseco rozszerzyć ofertę usług w zakresie światowych rozwiązań firm trzecich, oraz zróżnicować i wzmocnić pozycję grupy Asseco na rynku usług IT.

W ramach wezwania Asseco zamierza nabyć 12 476 705 akcji Infovide-Matrix. Wezwanie dojdzie do skutku, o ile zostaną złożone zapisy na co najmniej 8 734 941 akcji, stanowiących 70,01% udziału w kapitale i głosach na walnym zgromadzeniu spółki.

Zapisy w ramach wezwania zaplanowano na okres 13 października - 12 listopada br. Przewidywany dzień transakcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie to 17 listopada br. Podmiotem pośredniczącym w wezwaniu jest Dom Maklerski PKO BP.

Asseco Poland zawarło porozumienia z Well.com Holding GmbH o zbyciu 4 571 885 akcji Infovide-Matrix, Santiole Investments Limited (1 891 792 akcji), Borisem Stokalskim-Dzierzykraj (1 687 421 akcji), Golville Trading Limited (641 824 akcji) oraz Michałem Buda (45 835 akcji).

Finalizacja transakcji uwarunkowana jest zgodą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) oraz przekroczeniem w wezwaniu zapisów, dających Asseco minimum 70,01% udziału w kapitale zakładowym Infovide-Matrix.

Na początku października Asseco Poland złożyło do UOKiK wniosek o zgodę na przejęcie kontroli nad Infovide-Matrix.

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2014).

Infovide-Matrix to dostawca usług doradczych i rozwiązań IT. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

Tagi: technologie, media, telekomunikacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz